W środę (17.05) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyło się kolejne z cyklu spotkanie w ramach projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież!”. Fundacja Misji Obywatelskiej zachęcała w jego trakcie młodych ludzi do aktywności i aplikowania o granty.

„Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież!” to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Jest on adresowany młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego. Głównym jego celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie różnych inicjatyw, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne. Młodzież działająca w wymienionych wyżej organizacjach może ubiegać się o środki finansowe w wysokości od 3 tys. zł, nawet do 10 tys. zł.

O możliwościach projektu w trakcie spotkania mówił m.in. Adam Poręba z Fundacji Misji Obywatelskiej, w do rozmowy na temat przyszłości naszego regionu i sytuacji młodych ludzi włączyli się: poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wicemarszałek podkarpacki Piotr Pilch, starosta lubaczowski Zenon Swatek i wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu lubaczowskiego.

Nabór w projekcie prowadzony jest do końca maja. Oferty należy składać w wersji papierowej w biurze projektu (ul. Partyzantów 1A/117, 35-242 Rzeszów) na zasadach określonych w Regulaminie Konkursu znajdującym się na podkarpackamlodziez.pl w zakładce Dokumenty.

Zdjęcia ze spotkania.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here