„Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież” w Zespole Szkół w Lubaczowie

1

W dniu 13 września 2023 roku w siedzibie Fundacji Misji Obywatelskiej w Rzeszowie została podpisana umowa na realizację inicjatywy w ramach konkursu dotacyjnego „Przystanek-Czas na Podkarpacką  Młodzież”.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie będzie realizował  projekt pod nazwą „Śladami bohatera września 1939 po ziemi lubaczowskiej – generał Józef Kustroń” w okresie od 01.09.2023 r. do 31..0.2023 r.

Zaplanowane w projekcie zadania to propagowanie aktywnego stylu życia  i wolnego spędzania czasu, propagowania idei patriotyzmu oraz integracja społeczności lokalnej. Dzięki zaplanowanym działaniom  młodzież samorządu uczniowskiego będzie mogła kształtować umiejętności komunikacyjne i pracy w grupie oraz współpracy z lokalna społecznością.

„Inicjatywa składa się z kilku tematycznych etapów:
– „Biegnij wytrwale jak Kustroń”- rywalizacja sportowa,
– „Gen. Józef Kustroń w wyobraźni dzieci i młodzieży” – konkurs plastyczny,
– „Co wiemy o gen. Józefie Kustroniu”- quiz wiedzy o bohaterze,
– „Na szlaku gen. Józefa Kustronia” – spotkanie z historykiem,
– „Bohater września 1939 r.” – podsumowanie realizacji projektu.

Głównym zamierzeniem jest uwrażliwianie młodych ludzi i zwrócenie uwagi jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja. Realizacja projektu pozwoli na poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat walk września 1939 r. Pamięć o bohaterach tamtych lat, a szczególnie o naszym patronie musi być rozpowszechniana. Wierzymy też, że nasze działania dziś i w przyszłości zbiorą dobre plony, w postaci nowych osób, chcących z nami współpracować, a tym samym naśladować -informują realizatorzy projektu.

Informacja projektu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. mlodzi muszą głosować na PiS muszą .Młodzi zobaczcie jak Polska Kocha PiS że nawet takie wpadki ja Wizy , wybory kopertowe ,i wiele innych wpadek wybacza bo Nasz Wódz Narodu Polskiego Prezes ma tak wielka moc przekonania że da Kamień.i powie że to chleb uwierzą i wezmą za chleb Chwała PiS

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here