W Muzeum Kresów w Lubaczowie będzie można podziwiać „Inspiracje Fredrowskie. Ilustracje ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej”. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę.

Aleksander hr. Fredro, żyjący w latach 1793-1876, pozostaje niezmiennie zachwycającym artystą, który swoją finezją spostrzeżeń, humorem i wnikliwością bawi kolejne pokolenia czytelników. Jego utwory, takie jak mistrzowskie fraszki i epigramaty, nie tylko dostarczają rozrywki, ale również stanowią niekończące się źródło inspiracji dla wielu artystów.

Właśnie twórczość tego autora była źródłem powstania wystawy zatytułowanej „Inspiracje Fredrowskie. Ilustracje ze zbiorów BWA Galerii Zamojskiej”. Prezentuje ona wyjątkowe prace stworzone podczas XXVI Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, który odbył się w 2010 roku, a zostały zebrane przez Biuro Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej. Wśród artystów tworzących wystawę znajdują się wybitni twórcy, tacy jak: Elżbieta Dudek, Janusz Kapusta, Jolanta Kolary, Sehij Michnowski, Jacek Pasieczny, Joanna Słupska, Janusz Stanny oraz Henryk Szkutnik. Ich prace doskonale oddają niezwykły klimat i treść utworów Fredry.

Wystawa, której wernisaż odbędzie się w niedzielę (21.05) o godz. 17:00, w gmachu głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie, jest organizowana w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 Rokiem Aleksandra hr. Fredry, ekspozycja .


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here