Już w dniach 12-12 maja w Parku Wiejskim w Baszni Dolnej odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z siedzibą w Baszni Dolnej zaprasza na „Europejski Piknik Rodzinny”.

W trakcie pikniku działać będą specjalne strefy tematyczne: funduszowa (prezentująca projekty zrealizowane przez Gminą Lubaczów ze środków UE), innowacyjna (wystawa najciekawszych projektów z terenu województwa podkarpackiego, które przyśpieszają rozwój gospodarczy), edukacyjna (związana z „Europejskim Rokiem Umiejętności) oraz plastyczna (zadaniem dzieci będzie dokończenie obrazów najsłynniejszych dzieł malarskich pochodzących z krajów UE).

Dodatkowo odbędą się również quizy, konkursy, czy konkurencje rekreacyjno-sportowe o tematyce Unii Europejskiej. W Parku Wiejskim pojawią się także: wielkoformatowa mapa, która posłuży do rozegrania „Funduszowej gry terenowej” oraz prace wykonane przez młodzież z terenu gminy, które pokażą zmiany jakie zaszły na naszym terenie w ostatnich latach dzięki funduszom z Unii Europejskiej.

Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here