Miłośnicy rowerów spotkają się 27 maja, by do 4 czerwca wspólnie promować swoją miłość do dwóch kółek i  aktywne spędzanie czasu, jednocześnie podziwiać piękne widoki Roztocza. Już niebawem ruszy Festiwal Turystyki Rowerowej, którego Ambasadorką została Dorota Gardias.

W związku z tym, że w tym roku przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, jako pierwszy wystartuje „Rajd pamięci Powstańców Styczniowych”. Uczestnicy wyruszą 27 maja w 90 km trasę. Start i meta znajdować się będą w Starym Dzikowie. Jak podają organizatorzy, w czasie rajdu nie zabraknie powstańczych akcentów. Warto wiedzieć, że na terenie powiatu lubaczowskiego znajduje się miejsce jednej z największych leśnych bitew tego powstania – uroczysko Kobylanka.

Natomiast 4 czerwca uczestnicy wezmą udział w „Rajdzie zdrojowym”. Jego trasa wieść będzie przez 70 km odcinek ukazujący uzdrowiskową część Roztocza – Horyniec-Zdrój. Start i meta znajdować się będą w Parku Zdrojowym.

– Jak zawsze nie zabraknie pięknych widoków na trasach, pozytywnych emocji, konkursów i nagród, a także niespodzianek – zachęcają do udziału organizatorzy.

Do udziału namawia również Dorota Gardias – znana prezenterka pogody, fotomodelka i dziennikarka, która została Ambasadorką Festiwalu.

Szczegóły tras i zapisy na stronie roztoczebezgranic.pl.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here