W czwartek (13.04) przy Pomniku Katyńskim w Lubaczowie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary Zbrodni Katyńskiej. W ten sposób mieszkańcy miasta oraz delegacje złożyły hołd pomordowanym w Katyniu i innych miejscach kaźni.

Tegoroczna uroczystość wpisała się w obchody Dnia Pamięci Ofiar Katynia oraz przypomniała tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 83 lata temu. Pomnik Katyński w Lubaczowie, upamiętniający osoby związane z miastem, które zginęły wiosną 1940 roku z rozkazu NKWD, był miejscem, gdzie zebrały się delegacje. Podczas uroczystości zebrani oddali hołd ofiarom oraz przypomnieli o ważności pamięci o wydarzeniach związanych z Katyniem. Udział w uroczystości to gest szacunku i wdzięczności wobec osób, które poświęciły swoje życie za wolność naszej ojczyzny.

Tegoroczna uroczystość przy Pomniku Katyńskim w Lubaczowie była także okazją, aby przypomnieć o konieczności kultywowania pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej oraz innych zbrodni przeciwko narodowi polskiemu. Przypominając o tych wydarzeniach, składamy hołd ofiarom oraz dajemy świadectwo o ich cierpieniach i poświęceniu dla wolnej Polski.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here