Zespoły rywalizujące jarosławskiej klasie okręgowej wracają po zimowej przerwie do rozgrywek sezonu 2023/2024. Rundę wiosenną u siebie zainaugurują piłkarze z Lubaczowa, natomiast graczy z Lisich Jam i Horyńca-Zdroju czekają wyjazdowe potyczki.

Po ponad czterech miesiącach przerwy od ligowej rywalizacji, do rozgrywek sezonu 2023/2024 wracają zespoły rywalizujące w klasie okręgowej grupy jarosławskiej. Przypomnijmy, że na tym szczeblu rozgrywek powiat lubaczowski reprezentuje trzy drużyny – liderujący tabeli i walczący o historyczny awans MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów, utrzymujący się w środku stawki LKS Start Lisie Jamy i uciekający od spadku KS Zdrój Horyniec-Zdrój.

We wszystkich naszych zespołach w przerwie zimowej doszło do zmian kadrowych, ale najbardziej imponujące zaszły w lubaczowskim MKS-ie. Za wzmocnieniami rosną jednak zarazem oczekiwania, a w klubie nikt nie kryje, że jedynym celem rundy wiosennej jest wywalczenie awansu do czwartej ligi. Zmiany zresztą zaszły także we władzach klubu, a „nowe podejście” do potencjału zespołu seniorów sugeruje dalekowzroczne myślenie i budowanie drużyny nie tylko na najbliższe miesiące, ale zarazem przygotowanie jej do rywalizacji już na wyższym szczeblu rozgrywek. Zespół Sokolenki ma za sobą zresztą już pierwsze sparingowe sprawdziany, choć przyznać trzeba, że ich wyniki nie porywają. W tym przypadku, to jednak sprawa drugorzędna, bo rywalizacja o prawdziwe punkty zaczyna się w najbliższy weekend. MKS HML Lubaczów na start rundy wiosennej podejmować będzie u siebie (…no prawie u siebie, bo boisko Stadionu Miejskiego do gry wczesną wiosną tradycyjnie się nie nadaje), a dokładnie na stadionie w Dachnowie zespół Promyka Urzejowice. Początek meczu w sobotę o godz. 15:00.

Od wyjazdów rundę wiosenną rozpoczną natomiast zespoły z Lisich Jam (sobotnie spotkanie z MKS Kańczuga) i z Horyńca-Zdroju (mecz w KS Piast Tuczempy).

Poniżej zapowiedź 16. kolejki i aktualna tabela.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here