W piątkowy (03.03) wieczór członkowie Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń-Sokół Lubaczów wybrali władze na nową 4-letnią kadencję. W trakcie walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego m.in. dokonano zmian w składzie Zarządu Klubu.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze zostało zwołane w związku z kończącą się właśnie czteroletnią kadencją klubowych władz. W pierwszej części obrad ustępujący Zarząd Klubu z Prezesem Robertem Machczyńskim na czele złożył sprawozdanie z minionej kadencji, a zebrani jednogłośnie udzielili mu absolutorium. W tym miejscu dziękowano osobom zaangażowanym w działalność klubu, władzom miejskim oraz sponsorom.

Następnie delegaci podjęli uchwałę o wyborze władz na nową kadencję i jednogłośnie zdecydowali o powiększeniu Zarządu Klubu do 7 osób (dotychczas Zarząd był 5-cio osobowy). Prezesem nadal pozostał Robert Machczyński, na jego zastępców powołano Grzegorza Wróbla (przedstawiciel strategicznego sponsora firmy HML Dachy Płaskie, który zastąpił Wiesława Szpyta) i Konrada Wójtowicza, sekretarzem (w miejsce Zdzisława Kędziora) został Marek Stanisławczuk, a skarbnikiem pozostał Jerzy Siryk. Zarząd jako członkowie uzupełnili Rafał Dudzic i Marcin Gotkowski.

Zebranie było tradycyjnie także okazją do rozmów na temat aktualnej sytuacji klubu i poszczególnych zespołów oraz planów na przyszłość. W tym miejscu zwracano uwagę na brak stałej siedziby klubu na Stadionie Miejskim w Lubaczowie, która w ocenie zebranych powinna być tam zlokalizowana. Podkreślano także kluczową rolę współpracy i wsparcia ze strony władz miejskich Lubaczowa, bez których kolejne sukcesy i rozwój klubu nie będą możliwe. Prezes Machczyński mówił, że dotychczasowa współpraca na linii miasto – klub układała się bardzo dobrze i liczy na jej kontynuację.

Wśród głównych klubowych problemów po raz kolejny wymieniano problemy z infrastrukturą Stadionu Miejskiego, której stan nie pozwala w większości sezonu na rozgrywanie spotkań „na własnym terenie.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here