W środę (15.03) w Załużu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W gminnych eliminacjach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów, podzieleni na dwie kategorie wiekowe. W grupie pierwszej rywalizowali uczniowie z klas od I do IV, w grupie drugiej z klas od V do VIII. Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Do eliminacji ustnych z największą liczbą punktów zakwalifikowało się 4 osoby z grupy pierwszej i 4 osoby z grupy drugiej.

Wyniki rozgrywek finałowych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa – szkoła podstawowa I-IV:

  1. Tymoteusz Pamuła – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach,
  2. Julia Tworko – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach,
  3. Kacper Polak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej.

II grupa wiekowa – szkoła podstawowa V-VIII:

  1. Łukasz Kornaga – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach,
  2. Julia Korzeń – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej,
  3. Damian Furgała – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach.

Dwóch laureatów z każdej grupy wiekowej weźmie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 20 kwietniu br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i upominki, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Sekretarz Gminy Lubaczów pogratulował zwycięzcom turnieju oraz wszystkim uczestnikom, życząc im kolejnych sukcesów. Słowa podziękowania skierował również w stronę opiekunów uczniów oraz komisji sędziowskiej, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem turnieju – podsumowuje gmina Lubaczów.

Głównymi organizatorami wydarzenia była Gmina Lubaczów i Związek Gminny OSP RP w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. gmina Lubaczów.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here