W czwartek (09.03) w Warszawie powołano do życia Beyond Borders Academy – szkołę dla młodych, aktywnych liderów z Białorusi, Ukrainy i Polski. W organizację tego międzynarodowego projektu zaangażowały się m.in. osoby związane z naszym regionem.

Beyond Borders Academy to wspólna inicjatywa czterech organizacji: Fundacji Kościuszkowskiej, Fundacji Pogranicze, Stowarzyszenia Folkowisko i Fundacji Szkoła Liderów. Projekt ma na celu wsparcie i szkolenia młodych ludzi, aktywnych liderów, którzy mierzą wysoko i nie boją się współpracy międzynarodowej. Motywacją do podjęcia wyzwania mają być m.in. osoby zaangażowane w projekt, a wśród nich także te związane z naszym regionem. Mowa tu o pochodzącym z Lubaczowa Marku Skulimowskim, który jest prezesem i dyrektorem wykonawczym Fundacji Kościuszkowskiej oraz Marcinie Piotrowskim, który reprezentuje Stowarzyszenie Folkowisko.

Pochodzę z Lubaczowa i tutaj zaczynałem swoją karierę, a następnie krok po kroku dążyłem do miejsca, w którym jestem teraz. Przez 10 lat byłem dyplomatą w USA i Izraelu, a teraz jestem Prezesem i Dyrektorem Wykonawczym Fundacji Kościuszkowskiej. Założyliśmy Beyond Borders Academy żeby pokazać – niejednokrotnie na przykładach założycieli – że to z jakiego miejsca zaczynasz nie musi być ograniczeniem, a wręcz może być dobrym narzędziem do tego, aby działać poza określonymi ramami, aby nie bać się wychodzić poza szablon – mówi Marek Skulimowski z Fundacji Kościuszkowskiej.

Rekrutacja do szkoły rusza 15 marca i potrwa do 5 kwietnia. Jest skierowana do osób w wieku od 18 do 26 lat, które chcą być liderami i działać na rzecz lokalnej społeczności. Ważne także, by były chętne do poszerzenia obszarów swoich aktywności i nauki w języku angielskim oraz otwarte na współpracę międzynarodową.

To nie jest zwykła szkoła, w której uczniowie siedzą w ławkach i notują. Beyond Borders Academy stawia na praktykę i konkretną wiedzę. Dlatego plan działań nie mógł obejść się bez wizyt studyjnych, dzięki którym uczniowie BBA będą mieli szansę na poznanie doświadczonych liderów, od których zaczerpnął wiedzę i motywację. (…) Naszym celem
nie jest wyłącznie przekazanie wiedzy, ale również zakorzenienie w młodych liderach werwy do działania. Dlatego też zdecydowaliśmy się na sfinansowanie mini projektu, który zostanie przez nich wymyślony w trakcie nauki w BBA – mówi Marcin Piotrowski, Prezes Stowarzyszenia Folkowisko.

Ogłoszenie listy osób przyjętych do BBA planowane jest na 27 kwietnia br. Udział w programie jest bezpłatny. Wszystkie koszty udziału w programie pokrywają organizatorzy.

elubaczow.com, Inf. nadesłana


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here