Za nami XII edycja Naszych Wypraw Motocyklowych. W weekend w Ośrodku Wypoczynkowym Leśna Chata w Kowalówce spotkali się miłośnicy motocyklowych podróży, by posłuchać opowieści o różnych wyprawach i wymienić się swoimi doświadczeniami.

Już po raz dwunastu uczestnicy Naszych Wypraw Motocyklowych słuchali opowieści o krainach rozciągających się w różnych częściach świata. Pierwsze prelekcje odbyły się w piątek (24.02), a zainaugurowała je prezentacja pt.: „ZŁOMBOL Irlandia 2019” przygotowana przez Bogdana vel Klamota i Filipa vel Loczka. Po nich salę przejęli Renata i Zbyszek Święcińscy, którzy z prezentacją „Tam gdzie bliżej Tego na Górze – Iran-Pakistan 2019” przybliżyli uczestnikom kulturę krajów muzułmańskich. Tego wieczoru, w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę wspomniano także o tragizmie, który dzieje się kilkanaście kilometrów za naszą wschodnią granicą, prezentując krótki film z podróży motocyklowej przez Ukrainę. Po oficjalnych prelekcjach, tradycyjnie przyszedł czas na nocne rozmowy motocyklistów.

Dzień drugi zaczęliśmy od podróży przez Syberię do Mongolii, kraju, do którego obecnie będzie trudno dojechać. Ponownie Renata i Zbyszek ukazali nam ojczyznę Chyngis Chana. Po napełnieniu żołądków Maciek i Artur wraz ze swoimi pociechami pokazali nam zalety rodzinnego podróżowania motocyklem z wózkiem bocznym. Po tej przejażdżce przesiedliśmy się na inny motocykl razem z Tomaszem Gorzędowskim z motosamsara.pl i udaliśmy się w specyficzną podróż z wieloma pomysłami realizowanymi podczas jazdy. (…) Ostatnia prezentacja powiodła nas ciekawymi ścieżkami na półkulę południową do krainy Władcy Pierścieni (Antypody), kraju wspaniałych krajobrazów, niezliczonych przygód i nowych wyzwań. Wszystko za sprawą Łukasza z Dream Catchers’ Journey – relacjonują organizatorzy.

Wspólne podróże zwieńczył koncert zespołu muzycznego 32 BAND.

Galeria zdjęć, fot. FB – Radiator – Turystyka motocyklowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here