Fot. KPP w Lubaczowie

Najbardziej prawdopodobną przyczyną sobotniego (25.02) zderzenia dwóch samochodów osobowych w Lubaczowie było zasłabnięcie jednej z kierujących – informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

Przypomnijmy, że do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w sobotę (25.02) około godz. 9, na ul. płk. Stanisława Dąbka w Lubaczowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 67-letnia kierująca skodą zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nissanem.

– Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było zasłabnięcie kierującej skodą – informuje w komunikacie prasowym Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala zostały przewiezione trzy osoby, 67-letnia kierująca skodą oraz 62-letni kierujący nissanem wraz z 8-letnią pasażerką pojazdu. Kierujący nissanem był trzeźwy, natomiast ze względu na obrażenia od 67-latki została pobrana krew celem ustalenia stanu trzeźwości. Policjanci zabezpieczali miejsca zdarzenia. Podczas oględzin zebrali ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną.

Pamiętajmy! Wsiadając za kierownicę zachowajmy rozwagę, trzeźwość, koncentracje i rozsądek na drodze. Przez chwilę nieuwagi, zamyślenia, spojrzenia na telefon, pisania sms-ów lub rozmowy z pasażerem, możesz nie mieć czasu odpowiednio zareagować i uniknąć zderzenia z innym uczestnikiem ruchu. Jeżeli czujemy, że stan naszego zdrowia się pogarsza w trakcie jazdy, co może zagrażać nam samym lub innym uczestnikom ruchu, zatrzymajmy pojazd, włączmy światła awaryjne i wezwijmy pomoc – przypominają policjanci.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here