W czwartek (09.02) w Gminnym Ośrodku Kultury w Załużu odbyło się kolejne organizowane przez Fundację Misji Obywatelskiej spotkanie pod tytułem Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Gminy Lubaczów?. Debata odbyła się w ramach projektu Podkarpackie Rozmowy Jaka jest przyszłość Podkarpacia?.

W panelu dyskusyjnym, który moderował Adam Poręba udział wzięli:
– Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów,
– Agnieszka Czyrny – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubaczów oraz
reprezentantka organizacji społecznych działających na terenie lokalnego samorządu
(OSP),
– Tomasz Hawrylak – właściciel firmy Instal Center i prezes Stowarzyszenia
Przedsiębiorców „Lubaczowskie Forum Biznesu”.

Fundację Misji Obywatelskiej cieszy tak duża i szeroka reprezentacja społeczeństwa tj. samorządowców, organizacji społecznych, seniorów oraz młodzieży!

Społeczeństwo obywatelskie oparte jest na sieci organizacji o różnorodnym charakterze, które są niezależne od władzy państwowej oraz samodzielnie stworzone przez obywateli. Bardzo ważnym składnikiem społeczeństwa obywatelskiego jest samorząd. Obywatele podczas jednoczenia się w społeczeństwie zaspokajają zarówno potrzeby indywidualne jak i grupowe. Taka forma społeczeństwa tworzy most, który jest kompromisem pomiędzy państwem a jednostką i społeczeństwem – komentuje Antoni Myjak, członek zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej.

W ramach projektu Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? organizacje realizuje debaty w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w ramach
których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego, otrzymują pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia
mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Organizacja włącza mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw
Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here