W piątek (10.02) pod patronatem Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka oraz Dziekana Dekanatu Lubaczowskiego ks. Andrzeja Stopyry odbyły się powiatowe obchody XXXI Światowego Dnia Chorego.

Ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego ma na celu objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie oraz zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

Cieszymy się, że w naszym powiecie tradycją stało się spotkanie z okazji tego dnia, podczas którego modlimy się wspólnie, ale i możemy spędzić czas razem, przekonując się, jak wiele umiejętności, talentów i pasji drzemie w osobach z różnego rodzaju chorobami i niepełnosprawnościami – pisze na swoim profilu Powiat Lubaczowski.

Na świętowanie przyjechała m.in. Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, przedstawiciele stowarzyszeń, samorządów, jednostek, a przede wszystkim: uczestnicy WTZ Oleszyce, podopieczni domów pomocy społecznej z terenu powiatu lubaczowskiego, uczniowie Zespołu Placówek im. św. Jana Pawła II w Lubaczowie – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaczowie oraz inni chorzy i niepełnosprawni mieszkańcy naszego powiatu.

W tym roku po mszy św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Mariana Rojka, uczestnicy i zaproszeni goście zebrali się w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego, by wspólnie dać się ponieść muzyce i poezji – podsumowują organizatorzy wydarzenia.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. Oczywiście, jeśli dacie na zdjęciu ludzi na stanowisku, dyrektorów, prezesów, księdzów, kierowników no i posła, to impreza ma rangę, jest udana i ważniejsza, niż na zdjęciu byliby tylko ludzie chorzy, tacy anonimowi.. Bo wy jesteście lepsi, niż pospolity obywatel Kowalski. Nie ważne jaka impreza, czy dzień chorego, czy konkurs dzieci wy musicie być. Żenada

    • Jak dla mnie to obraziłeś tych ludzi, którzy muszą zmierzyć się z prawdziwymi chorobami. Jak widać chory z nienawiści to Ty jesteś bo to jest właśnie nienawistny komentarz wobec ludzi, którzy nie podzielają Twojego punktu widzenia.

  2. Nie każdy kto chodzi do kościoła ma konserwatywne poglądy wyluzuj nie mierz ludzi swoja miara….a poza tym co ważniejsze moim zdaniem to te kartki walentykowe i obrazki wykonane przez podopiecznych prześliczne pozdrawiam.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here