Przed nami kolejne wydarzenie organizowane przez Fundację Misji Obywatelskiej. Już w czwartek 9 lutego 2023 roku o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Załużu odbędzie się kolejne spotkanie pod tytułem Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Gminy Lubaczów?. Debata jest realizowana w ramach projektu Podkarpackie Rozmowy Jaka jest przyszłość Podkarpacia?.

Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzenia i przypomina, iż udział w nim ma oczywiście charakter nieodpłatny.

W ubiegłym roku odbyło się dwanaście debat w których udział wzięło blisko pięciuset uczestników. Tak ogromne zainteresowanie projektem świadczy o olbrzymim zainteresowaniu sprawami publicznymi mieszkańców Podkarpacia. Fundacja Misji Obywatelskiej stawia na dialog międzypokoleniowy oraz współpracę międzysektorową. Jestem przekonany, że w trakcie najbliższego wydarzenia padnie wiele ciekawych pomysłów, które sukcesywnie będą wcielane w życie. Cieszy mnie tak duża otwartość i chęć współpracy ze strony lokalnego samorządu na czele z Panem Wiesławem Kaplem. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści dla wszystkich stron. Zachęcam serdecznie do udziału w projekcie! – komentuje Adam Poręba, wiceprezes zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej.

Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? zakłada realizację
debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w ramach których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego, otrzymują pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Organizacja pragnie włączyć mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.

Projekt pt. Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? jest objęty
honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa
Podkarpackiego.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw
Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Informacja nadesłana.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Jeżeli sytuacja nie ulegnie diametralnej zmianie Gmina Lubaczów jak i cały powiat wyludni się z powodu braku perspektyw dla młodych ludzi na rozwój. Zostaną sami emeryci i renciści. Pomimo wieloletnich starań włodarzy nie udało się przyciągnąć dużych inwestorów, gruntownie przebudować dróg wojewódzkich łączących Nas z światem. Będziemy pięknym skansenem za około 30 lat. Przykre, ale prawdziwe.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here