mł. asp. Anna Hanus-Witko spotkała się z uczniami lubaczowskiego Zespołu Szkół im. ge. Józefa Kustronia. Policjantka rozmawiała z nimi o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł na dzień 7 lutego. Celem spotkania było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu młodzieży do zasobów internetowych, a także przypomnienie o niebezpieczeństwach czyhających w sieci.

Uczniowie dowiedzieli się na jakie zagrożenia w Internecie należy zwracać szczególną uwagę oraz tego jakich sytuacji należy się wystrzegać, aby nie stać się łatwym celem cyberprzestępców. Funkcjonariuszka przestrzegała młodzież przed przesyłaniem osobom nieznajomym zdjęć i filmów, a także informacji, które ktoś mógłby wykorzystać do popełnienia przestępstwa – podsumowuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

Podczas spotkania poruszony został również temat o odpowiedzialności nieletnich, za swoje zachowania w sieci. Młodzieży przypomniano, ze anonimowość w Internecie jest tylko pozorna, a każde użycie komputera czy telefonu zostawia ślady.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here