W czasach kryzysu utrzymanie produktywności pracowników może być trudne, zwłaszcza w obliczu długotrwałego trudnego czasu, takiego jak pandemia. Wykaz sytuacji stresowych Holmesa i Rahe’a to dobrze ugruntowana skala stresujących wydarzeń, która może pomóc określić, w jaki sposób takie zdarzenia mogą wpłynąć na samopoczucie. Jednak wzięcie urlopu nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza gdy trzeba zarabiać pieniądze lub wykonywać swoją pracę.

7 hacków dla każdego rekrutera

Oto 7 hacków dotyczących produktywności dla rekruterów w obliczu kryzysu:

  1. 1. Zaakceptuj kryzys
  2. 2. Postaw na samoopiekę
  3. 3. Wysypiaj się
  4. 4. Ustal zdrowe nawyki żywieniowe
  5. 5. Ćwicz regularnie
  6. 6. Stwórz rutynę i trzymaj się jej
  7. 7. Kontaktuj się z innymi i szukaj wsparcia. 

Na przykład, jeśli chodzi o sen, staraj się spać co najmniej 7 godzin każdej nocy, ustal rutynę przed snem, stwórz spokojne środowisko do spania, unikaj korzystania z urządzeń elektronicznych przed pójściem spać, rozważ jedzenie i napoje sprzyjające spaniu. To samo dotyczy dbania o siebie, które obejmuje proaktywne podejście do zdrowia fizycznego i psychicznego, ustalanie zdrowych nawyków żywieniowych i regularną aktywność fizyczną.

Utrzymywanie więzi społecznych jest kluczowe w czasie długotrwałych kryzysów, ponieważ dają one wsparcie i perspektywę. Pozostań w kontakcie z bliskimi przez rozmowy telefoniczne lub czaty i nie wahaj się zwrócić się do współpracowników i znajomych o wsparcie. Poszukiwanie profesjonalnej pomocy jest istotne, jeśli jej potrzebujesz i nie ma w tym nic wstydliwego. Poświęcenie czasu na relaks jest równie ważne jak produktywność, ponieważ pomaga naładować umysł i ciało. Aby być produktywnym na dłuższą metę, musisz o siebie dbać. Odnalezienie produktywnego siebie wymaga zbadania różnych podejść do produktywności, a także praktycznego korzystania z nowoczesnych technik organizacji czasu pracy. Specjaliści z branży HR, zatrudnieni w firmie CleverStaff, proponują zwrócić szczególną uwagę na takie techniki, jak: Pomodoro, matryca Eisenhowera, ALPEN i in. Trzeba też pamiętać, że każda sytuacja jest wyjątkowa i to, co działa u innych, w Twoim przypadku może nie funkcjonować.

Praca jako rekruter podczas przedłużającego się kryzysu może być wyzwaniem i istotne jest, aby mieć świadomość, że Twój zwykły harmonogram i metody mogą nie działać tak skutecznie jak wcześniej. Można zmodyfikować swoje podejście, aby dostosować je do sytuacji i wprowadzić niezbędne zmiany, aby być bardziej produktywnym. Nie zmuszaj się do pracy w taki sam sposób jak przed kryzysem.

Ważne jest, aby komunikować się ze współpracownikami i przełożonymi oraz szukać ich wsparcia w obliczu trudności. Postaraj się dawać zadania nie tylko stresujące, ale także takie, które mogą rozluźnić atmosferę w pracy, pomóc pracownikom w zrelaksowaniu się. W tym celu warto przeprowadzić ankietę lub rozmowę osobistą , by ustalić czynności, które sprawiają pracownikom maksimum przyjemności. Może to być wykonywanie powtarzających się zadań lub realizacja zleceń wymagających kreatywności.

Należy mieć na uwadze, że można sobie robić przerwy i nie być produktywnym każdego dnia. Podczas kryzysu naturalne jest, że czujesz się przytłoczony, a dbanie o siebie ma kluczowe znaczenie. Z czasem ludzie mają tendencję do dostosowywania się do zmieniających się okoliczności i na pewno znajdziesz sposoby na produktywność, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Pierwszym krokiem do bycia produktywnym w czasie kryzysu jest zaakceptowanie takiego stanu rzeczy, a nie ignorowanie. Pamiętaj, że z czasem wszystko się poprawi i nie bądź dla siebie zbyt surowy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here