Miejskie Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka” aktywnie włączyło się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu placówka zakupiła książki i zorganizowała wiele ciekawych zajęć dla dzieci.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025, pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, placówka zakupiła w sumie około 170 książek dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkie są dostępne do wypożyczania dla grup przedszkolnych na potrzeby różnych form zajęć edukacyjnych. „Wesoła Trójeczka”, zakupiła także teatrzyk Kamishibai wraz z kompletami kart narracyjnych.

Placówka w trakcie realizacji programu zorganizowała także szereg ciekawych zajęć, w wśród nich m.in.:

  • – spotkania z twórcami literatury, aktorami, rodzicami, absolwentami, nauczycielami,
  • – zajęcia czytelnicze we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, Biblioteką Pedagogiczną oraz Publiczną Biblioteką Powiatową w Lubaczowie,
  • cykle tematyczne „z książką w tle” z ciekawymi formami zajęć, zadań, quizów, konkursów plastycznych organizowanych dla dzieci, „Czytanie w altanie”,
  • – projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”,
  • – konkurs recytatorski z udziałem innych przedszkoli z Lubaczowa.

Program zintegrował różnorodne działania nauczycieli, rodziców i dyrektora wokół promocji czytelnictwa w przedszkolu i w środowisku lokalnym. Pogłębił współpracę z bibliotekami działającymi w naszym mieście. Przedszkolna biblioteka została wzbogacona o nowości wydawnicze z zakresu literatury dziecięcej, które zainspirowały nauczycielki przedszkola do podejmowania ciekawych i atrakcyjnych zajęć czytelniczych – podsumowuje Małgorzata Trojnar, p. o. dyrektor placówki.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, mp3.lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here