System ocieplenia dachu skośnego. Skuteczna izolacja poddasza z wełny mineralnej

Przez źle zabezpieczone poddasze ucieka nawet 30% ciepła, drugie tyle – przez ściany. To bardzo dużo. Policz, ile w skali roku płacisz za straty w ogrzewaniu i zanim rozboli Cię głowa, zacznij szukać rozwiązań. Chcesz mieć pewność, że znów nie wydasz pieniędzy na marne? Zobacz, jak przystąpić do ocieplania dachu skośnego i jakich środków używać, żeby to przedsięwzięcie faktycznie Ci się opłaciło.

Szczelne ocieplenie dachu skośnego wełną mineralną

Kładąc materiał termoizolacyjny w więźbie dachowej zwiększasz możliwości cieplne całego domu. Tworzysz przegrody wypełnione wełną szklaną i zabezpieczone folią paroizolacyjną. Żeby zapewnić sobie sukces, korzystaj z rozwiązań stworzonych przez tych producentów, którzy od dekad zajmują się ociepleniem dachów i poddaszy. Nie stoją w miejscu i stale rozwijają swoją bazę produktów, wprowadzając innowacyjne technologie, z których korzystasz, chcąc poprawić komfort życia. Proponują nowe środki oferujące jeszcze lepsze funkcjonowanie zabezpieczeń, takie jak Isover Vario Double Fit, klej uszczelniający, podnoszący właściwości paroizolacji. 

Izolacja poddasza bez poprawek – precyzja i bezpieczeństwo

Odpowiednie ułożenie wełny mineralnej w dobrze przygotowanej przestrzeni to podstawa. Dzięki elastycznym materiałom, takim jak Isover Multimax 30, wypełniasz nawet najmniejsze szczeliny znajdujące się w miejscach, które ciężko zabezpieczyć. W dodatku robisz to, wykorzystując wełny o najniższym możliwym współczynniku przenikania ciepła, dzięki czemu nie martwisz się już o straty. 

Technika układania warstw termicznych – kluczowa dla prawidłowego ocieplenia poddasza wełną 

Podczas mocowania materiałów izolacyjnych, nie mogą powstać mostki termiczne. Jak się przed nimi uchronić? Na szczęście w przypadku wełny jest to bardzo proste (w przeciwieństwie do np. styropianu). Szklana wełna pozwala na dokładne pokrycie połaci czy stropu. Umieszczasz ją szczelnie pod membraną dachową, kierując się od dołu do kalenicy. Potem wystarczy zastosować folię paroizolacyjną, pamiętając o zostawieniu szczeliny do wentylacji, a następnie przykryć płytami gipsowo-kartonowymi. 

Pełna ochrona domu – zabezpiecz cały budynek

Po ociepleniu poddasza, skup się także na ścianach działowych, podłogach i elewacji. W ten sposób maksymalnie ograniczysz ucieczkę ciepła z domu. A z dobrej izolacji termicznej płyną dodatkowe profity, takie jak suche i czyste środowisko pozbawione wilgoci i osłona akustyczna przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Jak widzisz, dzięki pełnej termoizolacji wełną mineralną zyskujesz nie tylko energooszczędny dom, ale także zdrowie, ciszę i spokój.

Ocieplenie poddasza użytkowego – nowa przestrzeń w Twoim domu

Kompleksowa ochrona termiczna pozwoli Ci radykalnie obniżyć koszty ogrzewania. Grubość izolacji sprawi, że chłodne do tej pory poddasze stanie się dodatkowym pomieszczeniem, które wykorzystasz na domowe biuro, pracownię, pokój dla nastolatka albo miejsce spotkań ze znajomymi. Kilka dni pracy wystarczy, żeby cieszyć się nowym porządkiem.

Trwała izolacja dachu skośnego i ścian – efekt na lata

To zbyt odpowiedzialne przedsięwzięcie, żeby wykonywać je bez przygotowania i korzystając ze słabej jakości materiałów. Chcesz mieć pewność, że wszystkie elementy ze sobą współgrają, a robota została dobrze wykonana? Zobacz, jakie rozwiązania proponuje Isover, firma obecna na polskim rynku budowlanym od 1993 r. W ciągu trzech dekad zyskała stanowisko lidera branży – zdecydowanie nie bez przyczyny.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here