Do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj (01.02) na drodze z Lubaczowa w kierunku Sieniawy. Kierowca Mercedesa Vito całą trasę pokonał lewą stroną jezdni.

Świadkami tego wyjątkowo nietypowego zdarzenia było wielu kierowców z naszego regionu, którzy podróżowali rano na trasie z Lubaczowa w kierunku Sieniawy. Jeden z kierowców uporczywie pokonywał całą trasę lewym pasem drogi, narażając tym samym jadących z naprzeciwka na czołowe zderzenie. Kierowcy widząc jego zachowanie zjeżdżali na pobocze lub zatrzymywali się. Jeden z kierowców zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę na terenie powiat przeworskiego, czyli po ponad 30-km podróży.

48-letni kierowca Mercedesa Vito z powiatu lubaczowskiego został zatrzymany w miejscowości Dobra. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku asp. szt. Justyna Urban.

Mężczyzna został przebadany w kierunku zawartości alkoholu w organizmie, ale okazał się, że był trzeźwy.

Zobacz fragment przejazdu nieodpowiedzialnego kierowcy.

elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

  1. Zdecydowanie niebezpieczna jazda. Doprowadziło to do tego , że kierowca za nim postanowił kierować jedna ręka a druga kręcić telefonem. Szkoda w sumie , że za tym co filmował nie jechał trzeci co by postanowił filmować tego co stwarza zagrożenie przez filmowanie 🙂

  2. Powinni odebrać temu kierowcy prawo jazdy i wysłać go na ponowny kurs nauki jazdy zakończony egzaminem skoro nie wie , że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Komentarze w stylu ,,uprzejmie donoszę „, są tak samo głupie jak zachowanie tego kierowcy. Jeżeli ktoś w ten sposób prowadzi pojazd po drodze publicznej narażając siebie i innych użytkowników drogi na utratę życia lub zdrowia zasługuję na karę , ponieważ jego styl jazdy wskazuje na to , ze może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających i trzeba reagować bezzwłocznie. A człowiek , który dokumentował takie ,,wyczyny” poprzez nadrywanie telefonem, działał dla dobra nas wszystkich i nikt mu nie udowodni czy trzymał telefon w ręce czy miał pasażera , który go w tym wyręczył, a może miał kamerkę o trzymaniu której w ręce podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych po drodze publicznej przepisy nic nie mówią.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here