Policjanci z Lubaczowa spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści. Mundurowych wspierają pracownicy rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

W ramach działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści, przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość oraz propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w lubaczowskiej komendzie mł. asp. Anna Hanus-Witko wspólnie z Maciejem Rędziniakiem, pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Oddział w Rzeszowie, przeprowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą w dwóch lubaczowskich szkołach.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie na podstawie historii o „Misiu Wojtku – żołnierzu gen. Andersa” przedstawione zostały losy żołnierzy II Wojny Światowej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały film i słuchały opowieści.

Z kolei młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie poznała bliżej losy ks. Jerzego Popiełuszki, który był represjonowany jako kapłan, a następnie został uprowadzony i w brutalny sposób zamordowany.

Wykład zaciekawił młodych słuchaczy. Ciekawie podana wiedza historyczna ułatwi dzieciom i młodzieży zrozumienie ważnych wartości – podsumowują policjanci z Lubaczowa.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

 1. A np. jak powiem- precz z komuną! To jest mowa nienawiści czy nie? Bo przecież to oznacza wyeliminowac ludzi o poglądach komunistycznych. Ta ideologia nie unosi się w prozni,ma swoich wyznawcow,niektorzy paraduja w koszulkach z sierpem i mlotem albo che guevara. A ja ubierajac koszulke NSZ juz jestem faszysta albo nazista ( bo to nie jest to samo)

  • Oj polaku2010, nasz ty „patryjoto” (jak sam siebie określasz). Widzę, że pamięć masz krótką, albo TVPiS zapomniało wyemitować ci jakże serdeczną wypowiedź prezesa Daniela Obajtka, największego koncernu energetycznego jakim jest Orlen. Przypomnijmy nagranie i język jakim posługuje się jedna z najważniejszych osób z PiS:

   „- Skursyn. Ten ch pier*ony, brudna pała. Wkur* mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? (…) Stary buc, który na emeryturze powinien siedzieć po sześćdziesiątce, a drugi już, kur, koło siedemdziesiątki ma. Ja już tracę, kur, siły do myślenia. Ja się nie lubię poddawać. Do was pretensji nie mam, bo widzę, że jeździcie, kur, robicie, co można, no kur no. (…) Nie damy się, my go i tak weźmiemy – tak na temat swojego wuja mówi na nagraniu Daniel Obajtek. Jak dodał, „ma swojego człowieka” w Elektroplaście.”

   Poczytaj wypowiedzi Krysi Pawłowicz – sędziny z Trybunału Konstytucyjnego. Miłością do bliźniego aż ocieka, a to wszystko w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Hipokryzji nie ma końca. Ale to „kodziarze” są ci źli 😎

   Jeszcze raz kieruje do ciebie ten cytat, który najwidoczniej jest ci bardzo obcy: „Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz”.

  • Dobry jesteś polak2010. Sam jesteś tutaj głównym reprezentantem mowy nienawiści wobec kogoś a drugiego oskarżasz. Niczym złodziej co oskarża wszystkich dookoła, że kradną. Twoje komentarze co zamieszczasz od kilku lat czy to w temacie opozycji czy nawet mojej osoby są świetnymi przykładami co dzieciom można pokazać jako przykład ,,mowy nienawiści” Jesteś hipokrytą co nawet sam jak widać samego siebie oszukuje, że niby czujesz się kimś nie wiadomo jakim. To właśnie PiS rozkręcił mowę nienawiści na poziom taki, że już społeczeństwo ma dość tych kłótni bo o ile wcześniej to była walka o władzę, ale pewne granice były to teraz za PiS granic moralności nie ma wcale i jest wolna amerykanka. Jaka władza taki odzew społeczny. Skoro w społeczeństwie wzrósł poziom nienawiści to znaczy, że tym bardziej zależy władzy a jest to obecnie PiS byśmy się najlepiej wzajemnie ,,pozabijali” byle głosy się zgadzały. A PiS wykorzystuje do tego telewizję kiedyś publiczną a obecnie pisowską utrzymywaną z publicznych środków. Wystarczy zobaczyć co się dzieje w ,,WIadomościach” czy TVP Info jak PiS wzbudza nienawiść wobec Tuska, Opozycji, Niemców, LGBT czy jeszcze tam jakiego sobie wroga wymyślą. Bardziej nienawistnej władzy jak PiS dotąd nie było i jak upadną to mam nadzieję, że nie będzie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here