Ubrania medyczne projektowane są obecnie z uwzględnieniem ogólnie panujących trendów modowych. Producenci starają się zaspokoić różne potrzeby personelu medycznego, odzież tworzona jest z zaawansowanych technologicznie materiałów, które są praktyczne, wygodne i umiejętnie uwydatniają atuty sylwetki.

Odzież medyczna – inspiracje stylem klasycznym i casualowym

Zastosowanie koloru i unikatowego wzornictwa pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd personelu medycznego, przekłada się także na pozytywne relacje między pracownikami i pacjentami. Lansowana na najbliższy sezon długość do kolan spódniczek i sukienek w modzie ulicznej to także dominujący trend w odzieży medycznej. Najważniejszą funkcją takiej odzieży jest zapewnienie komfortu i wygody pracownikom podczas wielogodzinnych dyżurów w szpitalu, ale ważna jest również kolorystyka. Nadchodzący sezon to przede wszystkim wyraziste, nasycone odcienie, takie jak butelkowa zieleń, bordo, Latte cafe i inne odmiany beżu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kolorów można również oznaczyć funkcje pracujących osób, co umożliwia przejrzystą identyfikację wizualną. Mimo wprowadzania przez placówki medyczne standaryzacji odzieży medycznej, zastosowanie kolorowych uniformów wywołuje o wiele przyjemniejszy nastrój. Nowocześnie skrojone uniformy mają także wiele przydatnych elementów, kieszenie mogą być umieszczone w wygodnym miejscu, np. na ramieniu.

Modna odzież medyczna – propozycje dla pań i panów

Obowiązujące obecnie trendy w modzie medycznej to przede wszystkim projektowanie takich ubrań, które akcentują zalety sylwetki zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie zatrudnieni w branży medycznej najczęściej noszą zestawy składające się z luźnego kroju bluz i spodni. Uniformy medyczne dla panów mogą być także kolorowe. Bluzy medyczne i spodnie dobrze się prezentują skompletowane z zupełnie innych, ale harmonizujących ze sobą odcieni.

Zestaw składający się z koszulki i spodni to także doskonała propozycja dla pań. Do takiego zestawu warto dopasować kolorystycznie marynarkę, można uzyskać wówczas elegancki strój służbowy. Taki jednolity uniform jest też chętnie wykorzystywaną stylizacją casualową, noszoną w najbliższym sezonie na wiele okazji. Inne popularne formy odzieży medycznej to:

  • – scrubsy medyczne składające się z tuniki i spodni,
  • – fartuchy, ich prosty fason umożliwia wygodne wkładanie i zdejmowanie, nie ogranicza ruchów w czasie pracy,
  • – sukienki, które mogą mieć różne fasony, dopasowane stylizacje ołówkowe albo wygodne szmizjerki.

 Klasyczna forma sukienki umożliwia podkreślenie atutów sylwetki, a spodnie joggery z wysokim stanem to w dalszym ciągu bardzo popularny trend modowy.

Zaawansowane technologicznie i funkcjonalne materiały

Rodzaj materiału jest bardzo ważnym czynnikiem, który powinien wpływać na dokonywanie wyboru podczas zakupu odzieży medycznej. Nie zalecane są syntetyczne surowce, tkanina powinna oddychać i oddawać na zewnątrz wilgoć. Wykorzystywane obecnie materiały w modzie medycznej to przede wszystkim surowce ekologiczne, najczęściej stosowane surowce to:

  •  – bawełna organiczna,
  •  – poliester z recyklingu,
  •  – tkaniny EOL.

Bawełna organiczna jest najbardziej zrównoważonym surowcem, z którego produkowana jest odzież medyczna. Zachowuje wszystkie cechy bawełny konwencjonalnej, ale jest bardziej wytrzymała. Poliester z recyklingu sprawia, że odzież wykonana z takiego surowca nie zaśmieca planety. Dokonując wyboru odzieży medycznej, warto kierować się nie tylko jej funkcjonalnością i aktualnymi trendami w modzie, ale również wykorzystaniem materiałów, wpływających na mniejsze przenikanie do atmosfery dwutlenku węgla.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here