Fundacja Misji Obywatelskiej podsumowuje działania podjęte w 2022 roku w ramach projektu pn. „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”. Ostatnie miesiące będące czasem szczególnej aktywności bardzo się opłaciły. Realizowany przez organizację projekt idealnie wkomponował się w potrzeby społeczeństwa. Debaty pozwoliły nakreślić wspólną drogę na przyszłość dla poszczególnych samorządów. Fundacja Misji Obywatelskiej stworzyła dla mieszkańców platformę służącą wymianie myśli, poglądów i doświadczeń. Wydarzenia bardzo często przybierały charakter dialogu międzypokoleniowego. Młodzież aktywnie włączała się w dyskusje. Osoby starsze nie pozostawały im dłużne. Daje to obraz niezwykły, a tym samym przekonanie, że patriotyzm i dbanie o przyszłość kraju leży na sercu mieszkańców Podkarpacia.

W ubiegłym roku odbyło się dwanaście debat z udziałem m.in. przedstawicieli władz
różnego szczebla, organizacji społecznych i przedsiębiorców. Rok 2023 to również czas
wspólnego debatowania! W ubiegłym roku projektowe wydarzenia odbyły się m.in. w
Sanoku, Boguchwale, Dębicy, Rzeszowie, Ropczycach, Jarosławiu i Strzyżowie. Zespół
Fundacji Misji Obywatelskiej nie kryje zadowolenia, gdyż sam przebieg projektu przerósł ich najśmielsze oczekiwania. W spotkaniach wzięło blisko pięciuset uczestników.

Bardzo się cieszę, że powstał projekt tego typu. Dzięki temu nasza młodzież może spróbować nawiązać dialog z rządzącymi, może akurat uda im się wypracować wspólne porozumienie, wspólną drogę, właśnie dzięki iskrze jaką rozbudził projekt Podkarpackie
Rozmowy. Trzymam kciuki za kolejne wydarzenia i polecam wszystkim obywatelom poruszonym przyszłością naszego kraju do wzięcia udziału w tych rozmowach – podsumowuje jeden z uczestników debat.

Projekt pn. Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? zakłada
realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego w ramach, których
przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego otrzymają pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Fundacja Misji Obywatelskiej pragnie włączyć mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejne wydarzenia o których będą informować przede wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podkreślić trzeba, że realizowane zadanie jest objęte honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój Ojczyzny. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszym filarem jest wymiar społeczny mający aktywizować grupy społeczne, w szczególności dzieci, młodzież, jak również seniorów. Drugim filarem jest działalność
ekspercka w zakresie bezpieczeństwa prawa, ekonomii oraz gospodarki. Z kolei trzeci filar
ma wymiar strażniczy, który polega na budowaniu i prowadzeniu mediów obywatelskich.
Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw
Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here