Fundacja Misji Obywatelskiej została operatorem Funduszu Młodzieżowego w województwie podkarpackim. Jej zadaniem będzie wspieranie inicjatyw młodzieżowych w ramach małych grantów przy wykorzystaniu mechanizmu regrantingu. 

Operatorzy w ramach Funduszu Młodzieżowego są zobowiązani do realizacji dwóch ścieżek. Ścieżka 1. Tworzenie i aktywizacja rad młodzieżowych oraz ścieżki 2. Aktywizacja samorządów uczniowskich i studenckich. Ta druga, zakłada skierowanie środków do samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych, samorządów studenckich i doktoranckich uczelni wyższych oraz uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich na terytorium województwa podkarpackie. Wsparcie powinno umożliwić im realizację planowanych przedsięwzięć służących aktywizacji młodzieży skupionej w samorządach i uczelnianych organizacjach.

Fundacja Misji Obywatelskiej, jako operator Funduszu Młodzieżowego w województwie podkarpackim jest zobowiązana do realizacji obu ścieżek. Będziemy kierować środki do młodzieży w wieku 15-29 lat. Młodzi ludzie będą mieli szansę na realizację swoich pomysłów zarówno w ramach rad młodzieżowych, jak również samorządów uczniowskich, studenckich, doktoranckich. Działania, jakie mogą podjąć w zakresie ścieżki nr 2 są bardzo szerokie. Przykładowo, młodzi ludzie będą mogli ubiegać się na działania związane z organizacją wydarzeń kulturalnych, akcji charytatywnych, zawodów sportowych, konkursów, plebiscytów. Są to tylko przykłady, szerszy zakres podamy w regulaminie konkursu. Niewątpliwie młodzież otrzyma wsparcie, którego jeszcze nie miała. Dzięki Narodowemu Instytutowi Wolności i jego Programowi, jakim jest Funduszu Młodzieżowy możemy faktycznie włączyć młodzież w życie społeczne i publiczne. – komentuje Antoni Myjak, Członek Zarządu Fundacji.   

Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Jest on adresowany młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here