Miejski Klub Sportowy Pogoń-Sokół Lubaczów podsumował osiągnięcia swojej pierwszej drużyny w mijającym 2022 rok. Włodarze chcą podtrzymać dobrą passę i wywalczyć upragniony awans do czwartej ligi.

W roku 2022 zawodnicy seniorskiej drużyny Miejskiego Klubu Sportowego HML Pogoń-Sokół Lubaczów zdobyli 86 na 96 możliwych punktów w rozgrywkach jarosławskiej klasy okręgowej. Minio sezon 2021/2022 piłkarze Niebiesko-Biało-Niebieskich zakończyli na drugim miejscu, tracąc do mistrza zaledwie trzy punkty. Natomiast, po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 podopieczni trenera Sokolenko liderują tabeli i mają 7 punktów przewagi nad drugim Orłem Przeworsk.

Rok 2022 piłkarze z Lubaczowa zaczęli od obozu piłkarskiego w Hiszpani, który klubowi zapewnił sponsor tytularny – HML Dachy Płaskie. Po okresie przygotowawczym, zespół rozpoczął drugą rundę sezonu 2021/2022, w której próbował odrobić 10 punktów straty do LKS Skołoszów.

Gonitwa była bardzo emocjonująca, jednak po słabej końcówce rundy, nie udało się odrobić straty i marzenia o awansie zostały odłożone na kolejny sezon. (…) Cała drużyna spisała się bardzo dobrze w rozgrywkach notując najlepszy wynik w 20-letniej historii klubu Pogoń-Sokół – podsumowuje MKS.

Przed rundą jesienną do drużyny dołączyli doświadczeni zawodnicy z historią występów na poziomie 2, 3 i 4 Ligi. Wrócił jeden z najbardziej doświadczonych wychowanków lubaczowskiego klubu – Paweł Hass, szeregi zespołu zasilili niezwykle doświadczeni Bartłomiej Raba z JKS Jarosław oraz Bartłomiej Gliniak z KS Wiązownica.

Rundę jesienną z pewnością należy zaliczyć do udanych. Zespół lideruje tabeli mając 42 punkty.

Najlepszym strzelcem lubaczowskiej drużyny po 15 spotkaniach jest Jarosław Roman, który zanotował 10 trafień, drugi w tej klasyfikacji jest Paweł Hass, a trzeci Radosław Hojdak. Najczęściej piłkę do strzelców dostarczał Bartłomiej Raba – aż 7 jego piłek znalazło następnie drogę do bramki rywalów. Kolejny w tej klasyfikacji jest drugi ze środkowych pomocników – Karol Karólak. 16-letni bramkarz – Łukasz Głuszyk zanotował 14 z 15 spotkań w pełnym wymiarze czasu i jest zawodnikiem z największą liczbą minut na boisku, a przy tym aż 8-krotnie zachowywał czyste konto – podsumowuje MKS.

W ciągu 1 350 minut MKS strzelił 54 bramki, co jest najlepszym wynikiem w rozgrywkach ligowych. Piłkarze z Lubaczowa strzelali średnio co 25 minut, uzyskując bilans 3,6 bramki na mecz. Lubaczowianie są drugą najlepszą defensywą rozgrywek, ustępując miejsca spadkowiczowi z IV Ligi – Piastowi Tuczempy. Lubaczowianie tracili średnio 0,8 bramki na spotkanie, a w całych rozgrywkach przeciwnicy zaaplikowali 12 goli zespołowi z Lubaczowa, średnio gol do bramki lubaczowian padał co ponad 112 minut.

Tabela prezentuje się wyśmienicie, 7 punktów przewagi nad spadkowiczem z IV Ligi – Miejskim Klubem Sportowym Orzeł Przeworsk, aż 13 punktów nad beniaminkiem Ludowym Klubem Sportowym Gorliczanka Gorliczyna i 15 punktów nad Klubem Sportowym Piast Tuczempy pozwala z dużym optymizmem patrzeć na wiosnę 2023.

ROZGRYWKI W OKRĘGOWYM PUCHARZE POLSKI

W roku 2022 MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów brał udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław. Drużyna dotarła do ćwierćfinału tych rozgrywek, gdzie musiała uznać wyższość drużyny z IV Ligi – JKS Jarosław.

Tak udany rok nie byłby możliwy gdyby nie Zarząd, na czele z Prezesem Robertem Machczyńskim, który to stara się zapewnić jak najlepsze warunki. Wiele klubowi dało również zatrudnienie trenera Valerij Sokolenko, który swoją charyzmą i doświadczeniem oraz z pomocą asystenta Konrada Wójtowicza prowadzi drużynę przez kolejne trudne spotkania. Należy podziękować zawodnikom, którzy z pełnym zaangażowaniem podchodzą do gry w lubaczowskim klubie. Podziękowania należą się również naszym sponsorom i partnerom, przede wszystkim Gminie Miejskiej Lubaczów – sponsorowi głównemu, HML Dachy Płaskie – sponsorowi tytularnemu oraz sponsorowi strategicznemu – TransNel – czytamy na stronie internetowej MKS-u.

Piłkarze i trenerzy w styczniu rozpoczną okres przygotowawczy, aby móc wywalczyć o awans do IV Ligi Podkarpackiej.

elubaczow.com, pogon-sokol.lubaczow.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here