Fot. Archiwum

W 2023 roku obchodzić będziemy 30-lecie konkursu Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego. Wówczas zorganizowana zostanie jego XI edycja.

Konkurs organizowany jest w Muzeum Kresów w Lubaczowie co trzy lata. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1993 r. Od tego czasu do rywalizacji stają znakomici artyści rysownicy z całej Polski – uznani twórcy mogący pochwalić się sporym dorobkiem artystycznym, jak również ci, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę drogi na artystyczne salony. Dzięki Triennale zbiory lubaczowskiego muzeum powiększają się regularnie o dzieła nagrodzone i wyróżnione, a instytucja dziś pochwalić się może sporą kolekcją rysunku współczesnego.

Na przełomie września i października 2023 r. w Muzeum Kresów w Lubaczowie poznamy nazwiska zwycięzców XI edycji Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, dlatego już organizatorzy zachęcają do zgłaszania swoich prac do konkursu. Jak tłumaczą nadsyłać można maksymalnie trzy prace rysunkowe powstałe w latach 2020-2023, wykonane w dowolnej technice rysunkowej, na papierze, bez oprawy. Maksymalny format prac nie może przekroczyć wymiaru 100 cm x 70 cm. Na zgłoszenia czekają do 31 maja 2023 r.

Ogłoszenie wyników XI edycji połączone zostanie z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac, jak również uroczystymi obchodami 30-lecia Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego.

– Dziesięć edycji i blisko trzy dekady ogólnopolskiego konkursu rysunku współczesnego świadczy o wyjątkowej popularności wydarzenia wśród artystów profesjonalnych z całej Polski – mówią organizatorzy.

PZ, elubaczow.com

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here