OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie od kilku miesięcy, co czwartek spotykały się dzieci Polski i Ukrainy. Uczestniczyły one w zajęciach obejmujących temat nowych technologii, ale także w zabawach ruchowych, plastycznych i innych.

O tym, że MBP w Cieszanowie realizuje projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja informowaliśmy w maju. Celem działań była integracja dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej, nabycie nowych umiejętności, przełamanie bariery językowej oraz zwiększenie kompetencji międzykulturowych. W czasie spotkań uczestnicy brali udział w licznych warsztatach i wyjazdach. W ich trakcie odbyło się projektowanie tatuaży, programowanie robotów Photon, mBot oraz True True, ale również wykonywanie kolorowych łapaczy snów, dzwoneczków, prac plastycznych z szyszek i płyt CD przedstawiających postać z bajki czy z wykorzystaniem kolorowej soli. Nie zabrakło zabaw ruchowych i animacyjnych z Anną Renatą Hawrylak oraz zgłębiania świata rozszerzonej rzeczywistości. Dzieci poznały także technikę tworzenia przedmiotów z żywicy syntetycznej. W ramach działań uczestnicy odwiedzili m.in. Park Żywiołów w Budach, który jest jednym z 4 elementów Archipelagu Roztocze czy kręgielnie w Obszy (dla większości był to pierwszy wyjazd do takiego miejsca).

– Podsumowując warto zaznaczyć, że zdjęcia i piękne wspomnienia związane z realizacją przedsięwzięcia przez całą grupę zostaną z nami na zawsze. Zarówno dzieci, jak i my staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia, a praca, gdzie wszyscy mogliśmy się wiele nauczyć, była dla nas niesamowitą przygodą – mówią organizatorzy.

Na zakończenie realizacji zadania rozdano uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne upominki.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Cieszanowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here