Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” realizuje projekt „Odyseja Pływacka”. W jego ramach od 2 grudnia ponad 200 osób z Lubaczowa bierze udział w bezpłatnych zajęciach, które odbywają się na Pływalni Miejskiej Aquasfera.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Działania mają na celu poprawę kondycji i ogólnego stanu zdrowia mieszkańców poprzez sport i integrację. Uczestnicy podzieleni zostali na pięć grup, tak by oferta odpowiadała ich potrzebom. Do pierwszej zakwalifikowane zostały dzieci. Specjalnie dla nich, cztery razy w tygodniu, Anna Hawrylak prowadzi zajęcia animacyjno-rozwojowe. W sumie uczestniczy w nich 40-cioro maluchów. 

Drugą grupę uczestników stanowią seniorzy. Trenują oni pod okiem Mileny Leja z Fitness Klub Batuka. Zajęcia przygotowane są w ten sposób, by rozciągały i wzmacniały mięśnie oraz łagodziły częste w dojrzałym wieku bóle kręgosłupa. Aktualnie z zajęć korzysta 30 osób starszych. Milena Leja prowadzi także zajęcia dla trzeciej grupy uczestników projektu – rodziny. Dzieci i dorośli gimnastykują się i w duchu sportowym spędzają wspólnie czas. Grupa liczy 40 osób.

W czwartej grupie uczestników znalazło się 16 dzieci nieumiejących pływać. Specjalnie dla nich naukę prowadzi Stanisław Ważny.

– Pierwsze zajęcia pokazały, że dzieci robią szybkie postępy, łatwo oswoiły się z wodą i błyskawicznie chłoną wiedzę przekazywaną przez instruktora – relacjonują zajęcia Katarzyna Segiet koordynująca projekt i Renata Drewniak prezes stowarzyszenia LCIS.

Piątą grupę tworzą kobiety. Zajęcia pt. „Taniec w wodzie” co tydzień przygotowuje dla nich Beata Ługowska. Bierze w nich udział 80 kobiet, które tańcząc i gimnastykując się w wodzie wzmacniają swoją sprawność fizyczną, dbają o sylwetkę i równowagę psychiczną. Każda godzina treningu daje efekt w postaci prawdziwego wyrzuty endorfin.

Jak zapowiadają instruktorzy, zaplanowana jest kontynuacja zajęć w nowym roku. Więcej informacji dotyczących projektu uzyskać można poprzez kontakt e-mail: lcis@op.pl.

Projekt „Odyseja Pływacka” został sfinansowany przez Miasto Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. LCIS Nasza Przyszłość.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here