W dość nietypowy sposób próbował przechytrzyć funkcjonariuszy KAS przemytnik przyjeżdżający przez przejście graniczne w Budomierzu. W zbiorniku paliwa „dla zmyłki” umieścił kostkę brukową w woreczkach.

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej z Budomierza wytypowali w ostatnich dniach do szczegółowej kontroli samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Z pomocą Rico, 2-letniego labradora wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, dotarli do przerobionej skrytki za deską rozdzielczą. Znajdowało się w niej 1700 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Jak się okazało, polski kierowca chciał uśpić czujność funkcjonariuszy i skierować ich uwagę w zupełnie inne miejsce. W tym celu, w baku paliwa umieścił kostkę brukową w woreczkach, która miała imitować nielegalny towar. Ta skrytka również nie uszła uwadze kontroli.

Papierosy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, prowadzonego przeciwko kierowcy. To nie pierwsza przemytnicza wpadka 45-letniego mężczyzny, dlatego poza przepadkiem nielegalnego towaru, musi liczy się także z utratą samochodu przystosowanego do przemytu.

elubaczow.com, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here