Fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP, prezydent.pl

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie po raz kolejny otrzymał tytuł „Solidarnej Szkoły”. Nagrody już po raz jedenasty przyznała Fundacja Świętego Mikołaja.

Nagrody w ramach konkursu „Solidarna Szkoła” przyznano podczas uroczystej gali, która miała miejsce we wtorek (06.12) w Pałacu w Wilanowie w Warszawie. Tego dnia nagrodzono 12 szkół, które w ogólnopolskiej skali wyróżniły się swoim zaangażowaniem w zbieranie funduszy na stypendia dla utalentowanych uczniów z niezamożnych rodzin. Wyróżnione placówki doceniono za organizację programu stypendialnego, aktywne prowadzenie zbiórek oraz zaangażowanie do swojej pracy uczniów, rodziców i społeczność lokalną. W tym zaszczytnym gronie znalazł się Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, którego przedstawiciele uczestniczyli w gali. Lubaczowski ZS, zbierając kwotę 24 775 zł, po raz kolejny okazał się najlepszy spośród szkół ponad podstawowych w mniejszych miejscowościach. Szkoła dzięki takiemu wynikowi, uzyskała dodatkową nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Gala „Solidarnej Szkoły” została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Stypendia Świętego Mikołaja to program, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów. Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów, pozyskując środki na stypendia dla nich.

elubaczow.com, mikolaj.org.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here