We wtorek (07.12) odbyła się Gala konkursu Solidarna Szkoła 2021 organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja. W gronie laureatów ponownie znalazł się Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, który otrzymał pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich z małych miejscowościach.

O tym, że Zespół Szkół od kilku lat może szczycić się tytułem „Solidarna Szkoła” pisaliśmy wielokrotnie. W tym roku placówka nie oddała go nikomu innemu. Zebrała na stypendia kwotę 20 622 zł. Możliwe to było m.in. dzięki organizacji ZS-owego Bazarku.

W sali Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie, w czasie uroczystej gali, przedstawiciele szkoły z Lubaczowa – uczniowie i koordynatorka programu z ZS Anna Śliwa odebrali nagrodę. Przedstawicieli nagrodzonych szkół powitali założyciele Fundacji – Joanna Paciorek i Krzysztof Wojciechowski, galę prowadzili zaś dziennikarze – Marta Januszewska i Krzysztof Ziemiec. Po gali przedstawiciele nagrodzonych szkół spotkali się również z Małżonką Prezydenta RP, Agatą Kornhauser-Dudą, która od lat patronuje konkursowi „Solidarna Szkoła”.

Fundacja Świętego Mikołaja nie tylko przyznała tytuł „Solidarna Szkoła 2021”. Podwoi także zebraną kwotę na stypendia dla zdolnych uczniów.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z gali (wręczenie tytułu od 48 min. 25 sek.).

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here