We wtorek (22.11) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Laureatami zostali m.in. Barbara Krystyna Janczura z Lubaczowa, Tomasz Róg z Cieszanowa. i związana z ziemią narolską Magdalena Szczepańska.

Nagrody Instytutu Pamięci Narodowej przyznawane są osobom szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego. Wśród laureatów XI edycji jest córka i wnuczka Sybiraków Barbara Krystyna Janczura z Lubaczowa, Tomasz Róg – historyk i regionalista z Cieszanowa oraz związana z ziemią narolską Magdalena Szczepańska.

Galeria zdjęć, fot. IPN Rzeszów.

Nagroda Honorowa „Świadek Historii” to honorowe wyróżnienie przyznawane jest raz w roku instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego oraz wspierającym pion edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, w realizacji ustawowej działalności w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym w poszczególnych regionach kraju. Nagroda jest przyznawana obywatelom polskim oraz osobom niebędącym obywatelami polskimi. Może być także przyznana pośmiertnie. Nagrodę przyznaje Kapituła, której przewodniczącym jest Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nagroda ta trafiła do Teresy Mielnik i lubaczowskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here