Fot. Anna Serkis-Wojtowicz

W niedzielę (30.10) w Narolu zaprezentowana zostanie ostatnia wystawa realizowana w ramach projektu „DRZEWORYT jako obraz Roztocza”. Na wernisaż organizatorzy zapraszają do Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 16:00.

Wystawa przygotowana została przez Józefa Lewkowicza i jego uczniów: Jagodę i Błażeja Kostrzyckich, Antoninę, Ignacego, Aleksandrę Kołodziejów, Rozalię Cencorę, Annę Krzemińską, Katarzynę Petrykowską, Renatę i Kamila Polczaków, Arkadiusza, Natalię i Tymoteusza Bochenów, Grzegorza Ciećkę i Annę Serkis-Wojtowicz. Współpraca ta oraz pozyskanie środków finansowych pozwoliły na otwarcie nowego rozdziału historii drzeworytu płazowskiego.

Przypominamy, że ekspozycję można było już obejrzeć w Cieszanowie, Horyńcu-Zdrój i Płazowie. Teraz w Narolu, w czasie wernisażu, będzie można porozmawiać z drzeworytnikami, zaprezentowana zostanie historia i znaczenie drzeworytów płazowskich. Ponadto uczestnicy zapoznają się z techniką rytowania matryc w drewnie i zobaczą pokaz wykonania odbitki z drzeworytu płaszowskiego.

– Podczas wernisażu w Narolu będzie można podziwiać unikat! Kolorowany drzeworyt płazowski! Czyli coś czego nie można nigdzie raczej zobaczyć – zapowiadają organizatorzy.

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021 – 2030 Komitet do spraw Pożytku Publicznego, Euroregion Roztocze.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here