W minioną sobotę (22.10) w Pałacu Staszica w Warszawie wyróżniono osoby zaangażowane w budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz współpracę z jej sąsiadami. W tym gronie znalazł się Marcin Piotrowski wraz z gronem współpracowników ze Stowarzyszenia Folkowisko.

Dyrekcja Fundacji POLCUL przyznała 9 kolejnych wyróżnień osobom zaangażowanym w ruchu kultury i budowy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz współpracy z jej sąsiadami. Organizacja powstała na początku 1980 roku w Australii, z inicjatywy Jerzego Bonieckiego, przemysłowca i społecznika z Sydney. Fundacja postawiła sobie za cel popieranie niezależnych i pro-demokratycznych społecznych inicjatyw. Wyróżnienia Fundacji przyznawane są dwa razy w roku od ponad 40 lat, a wyboru laureatów dokonuje kapituła na podstawie wniosków przygotowanych przez Konsultanów Fundacji.

W „jesiennym rozdaniu” wyróżnień na liście znalazło się dziewięć osób. Fundacja doceniła m.in. Marcina Piotrowskiego „za stworzenie wraz z gronem współpracowników ze Stowarzyszenia Folkowisko imponującej rozmachem akcji pomocowej po ukraińskiej stronie granicy”.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

27 komentarze

    • Ja się pytam co tutaj robi Michnik. Jakaś niepotrzebna do niczego wrzutka jak to typowo pisiarze robią 😉 Czepianie się nazwy. Nazwa miała być chwytliwa i trochę wzniosła i tak najwidoczniej stanęło. I to też takie zawracanie gitary o nic wielkiego byle się tylko czegoś czepić.

     • No tak, zupełnie nie rozumiesz działań tych ludzi i ich środowiska: stan sędziowski oczyści się sam, gruba kreska itp. a teraz róbta co chceta. Do pieca z tym wszystkim trzeba było, bo teraz tacy jak ty mają zbyt dużo do powiedzenia. Za dużo !

   • Ej 😀 W żadnym wypadku 😀 Ale wiesz Ośle przed 2015 rokiem PiS atakował Żydów i wszystkich swoich wrogów nazywał Żydami. Do teraz pamiętam jak Tuska czy Bartoszewskiego PIS nazywa Żydami, ale w tym negatywnym znaczeniu. Potem jak ,,żydzi” nie byli już nośni i PiS zaczął wojować z UE to zaczęło się nazywanie opozycji i wrogów politycznych przez PiS agentami niemieckimi. Teraz po 24 lutego nazywają takich jak ja agentami rosyjskimi. Sam Tusk normalnie przez propagandę PiS został na raz komuchem, ,,,żydem”, agentem niemieckim i rosyjskim. I to wszystko naraz. A znajdą się ludzie co własnego rozumu nie mają co w to wierzą jak w święty obrazek. Ostatnio nawet widziałem na Spotted Rzeszów gdzie starszy Pan nie miał pieniędzy by sobie wersalkę kupić do spania (Tak to fajnie mają emeryci za PiS Polaku2010). Akcja szczytna, ale najbardziej mnie uderzyło jak ten Pan jak święty obrazek trzymał zdjęcie Pani Wojewody z PiS-u Ewy Leniart. Wielu właśnie starszych ludzi traktuje PiS jak świętość a ta świętość ich wykorzystuje i straszy, że jeszcze im coś odbierze jak przyjdzie inna władza. tym właśnie PiS wygrywa wybory. Straszeniem swojego elektoratu, ze ktoś im coś odbierze. Dla mnie to metody niczym z dyktatury. I wiem co mówię bo widziałem na własne oczy i słyszałem na własne uszy co właśnie Ci starsi ludzie nastawieni przez PiS mówili. Ja takiej władzy nie chce i dlatego PiS-u nie trawię.

 1. Zauważcie także, że farbowani komuniści działają pod przykrywką fundacji które finansowane są przez ruskich.
  Fundacje te mają oczywiście wzniosłe nazwy i Polskich Patronów takie jak np. fundacja ,, Batorego” czy fundacja ,,Dialog” i udają jacy to oni są wielcy Polscy patrioci.

  • Tobie myli się UE z Rosją. Fundację dość czesto powstają z tych środków. Albo ze środków prywatnych. Ale jest coś takiego jak Fundacja Orlen jak tak bardzo szukasz związku z Rosją. Skąd Orlen miał kasę na Fundację? A no że sprzedaży ruskiej ropy na swoich stacjach. A potem ta Fundacja jak się okazało oprócz fundowania stypendiów zajmuje się też z tego co widziałem remontowaniem dworków Obajtka. No i co Polak2010. Widać po co PiS tworzy własne fundację. By prać pieniądze.

 2. Szanowny An. Ten komentarz z wrzuceniem wszystkich do pieca bo krytykujemy PiS rozumiem, że był do mnie bo był niejednoznaczny w tamtym wątku. A nawet jak nie to mówienie, że kogoś trzeba było wrzucić do pieca bo ma inne zdanie i nie boi się go wyrazić jest po prostu słabe. Czy Ty wiesz co to był holocaust? Cieszyłbyś się z tego jakby działo się to tu i teraz coś takiego choćby z tego powodu, że ktoś PiS krytykuje?

  • Owszem. Nawet Ci co jechali po Ukraincach jak po burej suce ciesząc się wcześniej z każdej tragedii Ukraińcami zamilkli wtedy jak wybuchła wojna. Wielu Polaków pomaga. Ale są też osoby jak wszędzie, które muszą tą pomóc koordynować, żeby ta pomóc trafiła tam gdzie trzeba. Ty widzę nie znasz się na koordynowaniu czegokolwiek. Marcin i ekipa Folkowiska odwalili kupę roboty bo zrobili u Nas akcję, która pociągnęła za sobą pomóc praktycznie z całego świata. Jakby był słabym liderem to by to wszystko padło.w parę chwil a tak działa praktycznie do dzisiaj ta pomóc dzięki Folkowisku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here