Fot. MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów.

Zespół MKS-u HML Pogoni-Sokoła Lubaczów doznał pierwszej porażki w rozgrywkach obecnego sezonu jarosławskiej klasy okręgowej. W 12. kolejce spotkań zwycięstwa odnotowały natomiast zespoły z Lisich Jam i Horyńca-Zdroju.

„Nic się nie stało, drużyna, nic się nie stało…” – takim starym kibicowskim okrzykiem można krótko podsumować niedzielny (23.10) wyjazd do Morawska i porażkę piłkarzy MKS-u MHL Pogoni-Sokoła Lubaczów. Mimo przegranej, nikt w Lubaczowie nie załamuje rąk, bo zespół Sokolenki stracił punkty po raz pierwszy w tym sezonie. Warto tu zauważyć, że wicelider z Przeworska, a zarazem spadkowicz z IV ligi, odnotował już dwie przegrane, a dodatkowo w jednym meczu zagrał na remis. Zatem bilans naszej drużyny jest wyjątkowo dobry, a sama porażka ostatecznie może okazać się przydatna, pod warunkiem, że zespół wyciągnie z niej odpowiednie wnioski.

Na pochwałę zasługują natomiast pozostałe zespoły reprezentujące powiat lubaczowskiej w rozgrywkach jarosławskiej klasy okręgowej. Start Lisie Jamy odniósł bardzo cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Pruchniku. Do wygranej ekipę z gminy Lubaczów poprowadził Yaroslav Deda, który w tym meczu bramkarza gospodarzy pokonał czterokrotnie. Kolejne dwa trafienia dołożyli koledzy – Denys Starytsky i Hubert Ważny i ostatecznie trzy punkty do swojego dorobku dopisali goście.

Dzisiejsze spotkanie to istny thriller pełen zwrotów akcji, który na szczęście zakończył się happy endem dla Naszej Drużyny – podsumował w nieco filmowym stylu Start Lisie Jamy.

Po derbowej porażce, dużo lepsze humory zapanowały natomiast w horynieckim Zdroju. W tym przypadku kluczowym także okazał się ukraiński zawodnik gospodarzy, który na stadionie w Baszni Dolnej również pokonał bramkarza gości aż cztery razy. Do świetniej dyspozycji Vychizhanina jedną bramkę dołożył Sebastian Rogowski, a karnego przy stanie 3:2 obronił Igor Rypnowskiy i Zdrój tym samym dopisał sobie trzy punkty po wygranym meczu z Sanem Gorzyce.

Wyniki 12. kolejki spotkań jarosławskiej klasy okręgowej:

Gorliczanka Gorliczyna2-6Orzeł Przeworsk
Piast Tuczempy8-0Huragan Gniewczyna
Santos Piwoda4-5Orzeł Torki
Zdrój Horyniec5-2San Gorzyce
Płomień Morawsko4-2Pogoń-Sokół Lubaczów
Hetman Laszki2-2MKS Kańczuga
Start Pruchnik4-6Start Lisie Jamy
Biało-Czerwoni Kaszyce1-3Promyk Urzejowice

Tabela po 12 kolejce spotkań:

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here