MKS HML Pogoń-Sokół wygrał derbowy pojedynek z KS Zdrój Horyniec-Zdrój i pozostaje niekwestionowanym liderem tabeli jarosławskiej „okręgówki”. Start Lisie Jamy po raz kolejny zagrał na remis.

Za nami 11. kolejka spotkań rozgrywek jarosławskiej klasy okręgowej, w ramach której doszło do derbowego pojedynku w Lubaczowie. MKS HML pokonał na Stadionie Miejskim KS Zdrój Horyniec-Zdrój 4:1. Choć wynik mógłby wskazywać na całkowitą dominację gospodarzy, to na boisku przez większość czasu kibice oglądali bardzo zacięty pojedynek.

W tym meczu piłka znalazła drogę do bramki dopiero w 61. minucie spotkania, kiedy to Paweł Hass dorzucił footballówkę na głowę Jarosława Romana. Minutę później było już 2:0, bo po błędzie zawodników Zdroju w indywidualnej akcji Krystian Basznianin podwyższył wynik. Kolejny gol dla miejscowym padł 72. minucie, kiedy to po stałym fragmencie gry do bramki trafił kapitan – Joachim Tworko. Goście, co prawda zdobyli kontaktową bramkę w 74. minucie, ale końcowy rezultat to sukces MKS-u.

„Kropkę nad i” w 92. minucie postawił Bartłomiej Gliniak, zamykając akcję w której asystował Sebastian Kot – podsumowuje na swojej stronie internetowej MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów.

Trzeci remis w sezonie odnotowali natomiast piłkarze Startu Lisie Jamy.

Po bardzo dobrym spotkaniu remisujemy z Hetmanem przed własną publicznością. Nie szukamy dziś słabych punktów Naszej drużyny, bo ewidentnie byliśmy lepszą ekipą na boisku. Przeważaliśmy w ataku i obronie, gra wyglądała naprawdę dobrze. Niestety zabrakło szczęścia, gdyż mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale słupki i poprzeczki były ewidentnie po stronie gości – podsumował klub na swoim profilu.