Horyniec-Zdrój dobrnął do ostatniego etapu plebiscytu „Piękna Wieś Podkarpacka”, w którym liczą się głosy mieszkańców. Głosowanie internetowe trwa do 30 października.

Do tegorocznej edycji stanęło 19 gmin z Podkarpacia. Do ostatniego etapu zakwalifikowanych zostało 10 miejscowości. Teraz zostaną przeprowadzone w nich wizje lokalne. Komisja, oceniając wsie, zwracać będzie uwagę przede wszystkim na ogólny wygląd, troskę o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego, formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców oraz wyróżniające miejscowość „smart” realizacje. Ruszyło także głosowanie internautów. Każdy za pośrednictwem specjalnie utworzonej strony internetowej może wziąć udział w głosowaniu i wyborze „Najpiękniejszej wsi podkarpackiej” w 2022 roku.

– Nie zwlekajcie – wejdźcie na stronę: https://pieknawies.podkarpackie.pl/horyniec-zdroj i oddajcie swój głos na Horyniec-Zdrój! Nie zapomnijcie powiadomić swoich znajomych i rodzinę, każdy głos się liczy. Po oddaniu głosu pamiętajcie odebrać maila i kliknąć w link potwierdzający! Bez tego głos będzie nieważny – czytamy na facebookowym profilu Horyńca-Zdroju.

Zwycięzca otrzyma nie tylko prestiżowy tytuł, ale także nagrodę rzeczową o wartości 10 tys. zł.

Przypominamy, że w konkursie w 2016 r. Horyniec-Zdrój uplasował się na pierwszym miejscu. Z kolei w 2020 r. zwyciężyła Ruda Różaniecka, a Radruż uplasował się na 9 miejscu. Natomiast w 2021 r. Werchrata zajęła 4 miejsce.

Konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka” jest elementem Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025.

PZ, elubaczow.com

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here