Ruda Różaniecka zwyciężyła w konkursie „Piękna Wieś Podkarpacka 2020”

0

W urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się wręczenia nagród kolejnej edycji konkursu „Pięknej Wsi Podkarpackiej”,  w której miejscowości z całego województwa rywalizują o tytuł tej najbardziej zadbanej. Główna nagroda trafiła do mieszkańców Rudy Różanieckiej w gminie Narol.

Fot. Foto Anna Magda, Biuro prasowe UMWP.

W tym roku do konkursu wpłynęło 31 zgłoszeń. Spośród nich komisja jako zwycięzcę wskazała Rudę Różaniecką z gminie Narol. Drugie miejsce zajęła Bircza, a trzecie Cierpisz w gminie Łańcut. Dziesiąte miejsce zajął Radruż w gminie Horyniec-Zdrój.

Nagrodę zdobytą przez Rudę Różaniecką odebrał sołtys Witold Rozner oraz burmistrz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik.

Radość z sukcesu jest tym większa, iż do konkursu przystąpiliśmy, jako gmina po raz pierwszy. Jesteśmy dumni i zaszczyceni mogąc pochwalić się tak wyjątkową miejscowością, którą doceniono na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy serdecznie mieszkańcom Rudy Różanieckiej oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie materiałów konkursowych – czytamy na oficjalnym profilu gminy.

Konkurs ma na celu nie tylko ukazanie piękna wiejskiego krajobrazu, ale również dbałości mieszkańców o otoczenie, ma on promować ideę wspólnego działania społeczności wiejskiej, ukierunkowanego na uzyskanie wspólnej korzyści w postaci przyjaznej dla mieszkańców, zadbanej, pięknej wsi, stanowiącej wizytówkę nie tylko społeczności lokalnej ale również regionu. Celem jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kulturalnej i społecznej.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here