Zespół Szkół w Oleszycach świętował w piątek (07.10) jubileusz 50-lecia. W placówce spotkali się m.in. wychowawcy, uczniowie, absolwenci i zaproszeni goście.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, której przewodził arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki. W trakcie nabożeństwa kapłan, który jest absolwentem placówki, poświęcił nowy sztandar szkoły. Dalsza część uroczystości miała miejsce w murach szkolnych. Tutaj odbyła się uroczysta akademia połączona z obchodami święta szkoły. W jej trakcie nie zabrakło wspomnień, życzeń i wielu wzruszeń. Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie murów szkolnych, a przed uczestnikami jubileuszu także wieczorny bal.

Historia Zespołu Szkół w Oleszycach sięga 1972 roku. Wtedy to powstała szkoła prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Początkowo placówka funkcjonowała jako Państwowe Technikum Rolnicze. W 1976 roku została przemianowana na Zespół Szkół Rolniczych, a w 2002 roku przyjęła nazwę Zespołu Szkół w Oleszycach.

W 1989 roku szkoła „przeszła pod skrzydła” Powiatu Lubaczowskiego, który został jej organem prowadzącym. ZS ponownie przekazano ministerstwu rolnictwa w 2020 roku.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here