W środę (05.10) w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Formacja, która powstała w wyniku połączenia administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej, świętuje pięć lat swojego funkcjonowania. W trakcie uroczystości m.in. wręczono medale, odznaczenia i awanse.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele oo. Dominikanów. Dalsza część obchodów miała miejsce w auli Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem pracowników oraz funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. Tutaj uczestników przywitał gospodarz uroczystości Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. W swym wystąpieniu dyrektor podziękował za efekty dotychczasowej pracy i służby oraz podsumował funkcjonowanie podkarpackiej KAS.

– Działania Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu skutecznie zabezpieczają interesy finansowe budżetu państwa. Od stycznia do sierpnia tego roku wykonanie dochodów budżetu państwa przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie wyniosło ponad 6,2 mld złotych i było wyższe o blisko 18 % w porównaniu do ubiegłego roku.


Podczas wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w Rzeszowie, nie mogło zabraknąć medali, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie i stanowiska. Odebrało je ponad 90 pracowników oraz funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz podległych urzędów.

Wydarzenie było także okazją do wręczenia certyfikatów AEO dla podkarpackich przedsiębiorców oraz do wręczenia dyplomów dyrektorom i uczniom szkół, z którymi Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie współpracuje. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również funkcjonariusze zaangażowani w podejmowane działania edukacyjne dla uczniów podkarpackich szkół.

Galeria zdjęć, Mateusz Romankiewicz (UMWP).

elubaczow.com, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here