Fot. st. str. Piotr Rybak, KP PSP Leżajsk.

Siatkarska reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie zajęła czwarte miejsce w Turniej Finałowy XXIV Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej. Zawody rozegrano we wtorek (04.10) w obiektach sportowych Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.

Przypomnijmy, że uczestnictwo drużyny siatkarskiej KP PSP w Lubaczowie w turnieju finałowym to zasługa wcześniejszego doskonałego występu w zawodach eliminacyjnych. Zespół z Lubaczowa od kilku lat plasował się w czołówce najlepszych ekip na Podkarpaciu, stąd wymieniany był także w gronie faworytów tegorocznego turnieju finałowego. Do rywalizacji, która miała miejsce we wtorek (04.10) w Leżajsku przystąpiło sześć najlepszych drużyn z regionu.

Drużyna z Lubaczowa rozpoczęła turniejową rywalizację od porażki w tie-breaku z kolegami ze Stalowej Woli i zwycięstwa nad Kolbuszową. Takie wyniki dały zespołowi awans do półfinału, w którym niestety ulegli strażakom z Tarnobrzega. W spotkaniu o trzecie miejsce drużyna z Lubaczowa raz jeszcze zmierzyła się ze Stalową Wolą, ale tym razem lepsi okazali się przeciwnicy i ostatecznie reprezentacja KP PSP w Lubaczowie zajęła czwarte miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęli strażacy z KM PSP w Rzeszowie, a drugie miejsce zajęła KM PSP w Tarnobrzegu. Podczas turnieju przyznano także wyróżnienia indywidualne, a jedno z nich – dla najlepszego libero trafiło do Łukasza Mazura z KP PSP w Lubaczowie.

Lubaczowskiej drużyna na miejscu kibicował m.in. mł. bryg. Wojciech Wus, komendant KP PSP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here