W piątek (09.09) w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się uroczysta inauguracja jubileuszowych 30. Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. W konferencji wziął udział m.in. Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Ponad 2 tysiące wydarzeń związanych z naszym dziedzictwem narodowym w blisko 500 miejscowościach w całej Polsce – to program zainaugurowanych wczoraj w Warszawie 30. Europejskich Dni Dziedzictwa. W ten i kolejny weekend (10-11 i 17-18 września) pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” organizatorzy zaplanowali rozmaite wydarzenia, imprezy plenerowe, koncerty, wystawy i zwiedzania.

Na wszystkie wydarzenia Europejskich Dni Dziedzictwa wstęp jest bezpłatny. Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz wspólnych korzeni kultury europejskiej. Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej.

Uroczysta inauguracja 30. Europejskich Dni Dziedzictwa miała miejsce w piątek w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W konferencji wzięli udział: Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz, przedstawiciel Wydziału Kultury i Dziedzictwa Kulturowego Rady Europy Francesc Pla Castelltort, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dr Jarosław Sellin dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa dr hab. Katarzyna Zalasińska, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku dr hab. Janusz Trupinda i dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Piotr Zubowski.

W trakcie konferencji Piotr Zubowski mówił o ofercie jaką przygotowała placówka przez niego kierowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here