Od lewej: Kinga Kurak, Oliwia Gancarz i Marika Gancarz.

Sześć krążków zdobyły warcabistki SGU Czarnych Oleszyce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Warcabach 100-polowych, które rozegrano w Turcji. To ponad połowa wszystkich medali, które zdobyła cała reprezentacja.

Kapadocja to przepiękna kraina w Turcji, która jest ponownie szczęśliwa dla naszych warcabistek. Po wcześniejszej grze klasycznej w poniedziałek i wtorek rozegrano grę aktywną (szybką) i grę błyskawiczną Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Warcabach 100-polowych. W tej rywalizacji świetnie zaprezentowały się warcabistki SGU Czarnych Oleszyce. W grze aktywnej w kategorii do lat 10 srebrny medal zdobyła Oliwia Gancarz, a brązowy jej siostra Marika. Z kolei w grze błyskawicznej w tej samej kategorii wiekowej Oliwia zdobyła złoty medal, a brąz zawisł na szyi Kingi Kurak.

W sumie reprezentacja Polski zdobyła na MME 10 medali, to sporo w porównaniu do lat ubiegłych i miło jest, że sześć medali (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe) pojedzie do województwa podkarpackiego, a konkretnie do Oleszyc – podsumowuje Jan Artymowicz z Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego.

Partnerem Polskiego Związku Warcabowego, który istotnie dofinansował wyjazd reprezentacji jest CC Games, producent najpopularniejszej aplikacji do gry w warcaby.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here