Warcabistki z Oleszyc i Baszni Dolnej z sukcesami reprezentowały nasz kraj podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Warcabach 100-polowych. Do do przywiozły m.in. dwa medale.

Przez 7 dni w Turcji zawodnicy rywalizowali w grze klasycznej (długiej) w ramach Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Warcabach 100-polowych. Do rywalizacji przystąpiły także warcabistki z Podkarpacia.

Bardzo miłą niespodziankę sprawiły nam zawodniczki Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce” w kategorii do lat 10. Oliwia Gancarz zdobyła srebrny medal, jej siostra Marika – brązowy, a ich koleżanka klubowa Kinga Kurak zajęła 6 miejsce. Województwo podkarpackie reprezentowała również Zuzanna Bosak z MUKS „Libero” Basznia Dolna, która w kategorii do lat 19 była siódma – informuje Jan Artymowicz z Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego.

W sumie reprezentacja warcabowa Polski zdobyła jeszcze srebrny medal w kategorii do lat 16, który wywalczył Dominik Rubaj z SIN Razem Świecie.

Liczymy jeszcze na kolejne medale reprezentacji Polski i zawodniczki podkarpackich klubów w mistrzostwach w grze aktywnej i błyskawicznej, które potrwają jeszcze do wtorku.

Galeria zdjęć.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here