Ponad 20 milionów złotych kosztowała budowa pasywnej pływalni w Lubaczowie. Budowa ruszyła 4,5 roku temu. Basen już dawno miał być oddany do użytku, zadanie opóźniła pandemia, problemy z materiałami i wykonawcami.

Obiekt właśnie udostępniono grupom zorganizowanym, indywidualni klienci muszą jeszcze poczekać. Miasto uspokaja, że wykonywane są ostatnie prace związane z uruchomieniem systemu elektronicznej rejestracji i basen w Lubaczowie początkiem sierpnia ma być dostępny dla mieszkańców.

Inwestycji przyjrzeli się reporterzy TVP3 Rzeszów.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów

 

16 komentarze

  • Tak poważne pytanie prosi się o poważną odpowiedź. Będzie odwrotnie, ale w zgodzie z prawami fizyki. Lubaczowianie, zgodnie grafikiem rozpisanym na poszczególne dni, godziny i osiedla będą przez godzinę pracować jako wymienniki ciepła. Stu zdrowych Lubaczowian, każdy o temperaturze 36,6 C, wchodzi do basenu na godzinę i oddaje ciepło swojego ciała chłodnej wodzie, co podnosi temperaturę wody w zauważalnym stopniu. Oczywiście osoby z nadwagą, które mają większą objętość i powierzchnię, będą grzały wodę znacznie bardziej efektywnie. Wydajniejsi byliby ludzie z gorączką ale sądzę, że Sanepid nie wyrazi na to zgody.

 1. Bilety w Jarosławiu 11 zł / godzina w Lubaczowie zero emisyjny budynek 15 zł.Ale trzeba utrzymać nowych kierowników i ratowników. Swoją drogą były jakieś ogłoszenia, konkursy na te stanowiska.? Czy jak zwykle krewni i znajomi królika?

 2. Urzędowego? Hahahaha. Chciałbyś 🙂 Ciekawy jesteś, to zapytaj w urzędzie. Ale odwagi ci nie starczy, bo ty tylko w necie potrafisz oskarżać. „Jak zwykle”? Możesz wymienić inne przypadki? Coś wiesz, to do prokuratury.
  Ciekawe, że zawsze kiedy słyszy się o nowych przyjęciach do pracy gdziekolwiek, ożywiają się nieroby i nieudacznicy, których nikt nie chce. Oni widzą wszędzie wałki, przekręty i załatwianie po znajomości. A to zwykła zawiść cienkiego bolka, niedorajdy i tchórza.

  • Pozwól, ze się wtrącę maniek bo nie mogę pozostawić bez odpowiedzi jak bardzo ,,nieżyciowy jesteś”. Praca jest w Lubaczowie, ale jak już to głównie fizyczna i za kiepską płacę. PiS krytykował poprzedników, ze zatrudniają po znajomości. Nikt CI tego oficjalnie nie przyzna, ale w takich naszych urzędach zmieniła się władza to zmieniły się znajomości i swoich znajomych zatrudniają. A sami tym atakowali. Nikt z tym nie pójdzie Ci do prokuratury bo nikt się nie chce komuś narażać. Tylko PiS wyszedł na hipokrytów, że ganili a teraz to samo robią kto wie czy nawet nie na większą skalę i z większą butą. Te ,,nieroby” i ,,nieudacznicy” jak to napisałeś nie garną się do roboty nie dlatego, że wszędzie widzą wałki. Nie chce się im pracować bo z socjalu mają to samo a nawet lepiej niż jakby pracowali. Pracując wylatują z wielu programów socjalnych bo za dużo by zarobili o parę złotych. Tak wygląda prawda a nie taka jaką idyllę przedstawiają Tobie w TVPiS.

 3. Bardzo fajnie, że basen w końcu powstał, bo mieszkańcy Lubaczowa od bodajże lat 70-tych byli karmieni informacjami o nim (50 lat!). Super. W przyszłości będzie jeszcze czas i różne programy unijne na dobudowanie różnych atrakcji, także może władze nie zapomną…
  Jedna kwestia tylko… Skoro basen ma ruszyć pełną parą w sierpniu, to chociaż na początek, na ten przynajmniej jeden miesiąc wakacji (do końca roku?), może by się przydały jakieś promocyjne bilety, karnety chociaż dla mieszkańców Lubaczowa, bo to w końcu miasto budowało i inne gminy, a tym bardziej powiat nie dodały ani złotówki. Może do przemyślenia? Pozdrawiam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here