W Lubaczowie już budują basen [ZDJĘCIA]

4

W Lubaczowie ruszyła budowa basenu – to dobra wiadomość dla miłośników pływania i amatorów kąpieli. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwszy etap prac powinien zakończyć się we wrześniu.

Fot. Tomasz Michalski [3].
Basen stawia firma Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk. Prace I etapu polegają na budowie stanu surowego zamkniętego obiektu, który stanie na ul. Ofiar Katynia. Koszt inwestycji skalkulowano na ponad 3 mln 700 tys. zł. Sfinansuje ją Ministerstwo Sportu i Turystyki z Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż 2017 i miasto.

Zgodnie z planami obiekt będzie imponujący. Pływalnia wyposażona zostanie w „ruchome dno” i przystosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mechanizm ten pozwala na dostosowywanie basenu do różnego typu zajęć wymagających określonej głębokości wody. Celem inwestycji jest stworzenie warunków do uprawiania sportów pływackich w cyklu całorocznym, prowadzenia zajęć nauki pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

AH, elubaczow.com

4 komentarze

  1. Basen wybudują, na razie pierwszy etap. Ale budować basen kryty z sama pływalnią, bez żadnego brodzika dla dzieci, to raczej mało zrozumiałe. (A ruchome dno tu nie pomoże).
    A tak kwiatek z innej strony:
    „Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym pn: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 4 679 068,00 zł w tym 2 000 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu i 2 679 068,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych pożycze” Miasto da sobie radę , 1 mln na basen, 2 na MDK. Będą wybory to mamy igrzyska.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here