12. Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera” pojawi się w 14 miejscowościach, w tym w Starym Dzikowie. Organizatorzy na wydarzenia w naszym regionie, odbywające się w ramach programu Przestrzenie Sztuki, zapraszają w dniach 22-23 lipca.

Inspiracją do stworzenia wydarzeń była twórczość Icchaka Baszewisa Singera – laureata Literackiej Nagrody Nobla. W programie Festiwalu znalazły się m.in. projekcie filmowe, spektakle teatralne, wydarzenia cyrkowe, taniec, muzyka na żywo, beatbox i fire show prezentowane przez artystów z Polski, Argentyny, Chile, Czech, Grecji i Izraela.

W Starym Dzikowie dla uczestników 22 lipca (piątek) o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury wyświetlona zostanie projekcja filmu dokumentalnego „Gimple the Fool returns to Poland” (Gimple Głupek wraca do Polski). Natomiast 23 lipca (sobota) o godz. 19:00 w cerkwi Witold Dąbrowski i Mateusz Strzempa wykonają monodram inspirowany opowieściami Singera. Po nim, o godz. 20:00 przy GOK-u wystawiony zostanie spektakl plenerowy pod przewodnictwem Arkadiusza Ziętka „Przyjaciele Sztukmistrza 2022”. W czasie widowiska wykorzystane będą elementy akrobatyki powietrznej, cyrku, tańca, beatboxu i teatru ognia.

Organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu, który realizowany jest od 2011 r., jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here