Fot. facebook.com/NEWAG.GROUP

Podkarpackie podpisało umowę na zakup 12 nowych pojazdów szynowych, przeznaczonych do obsługi połączeń kolejowych na terenie całego regionu. Jedna z „hybryd” od firmy Newag będzie obsługiwać trasę Jarosław – Horyniec-Zdrój.

Zakup nowego taboru jest konieczny przy inwestycjach, które przeprowadziliśmy w ostatnich latach. Remontujemy naszą infrastrukturę, budujemy nowe linie, uruchomiliśmy Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną, więc potrzebujemy nowych pociągów. Cieszę się, że w ramach umowy, którą dzisiaj podpisujemy są pojazdy tzw. hybrydowe. Dzięki nim będziemy mogli proponować połączenia na trasach, w których na części odcinków nie ma trakcji elektrycznej – podkreślał tuż przed podpisaniem umowy marszałek Władysław Ortyl.

Jedna z „hybryd”, czyli pojazdów dwunapędowych, ma obsługiwać linię kolejową nr 101, biegnącą z Jarosławia przez Oleszyce, Lubaczów i Basznię do Horyńca-Zdroju.

Pojazdy IMPULS wyprodukuje i dostarczy firma NEWAG S.A. z Nowego Sącza. Samorząd podkarpacki ma otrzymać pojazdy do listopada 2023 roku. Wartość podpisanych umów wynosi 415 mln zł.

elubaczow.com, hp, podkarpackie.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here