11 dni pełnych zajęć sportowych, warsztatów, zabaw i atrakcji – tak można podsumować obóz sportowy, który odbył się w Cieszanowie. Organizatorami wydarzeń byli Robert Korzeniowski i jego klub RK Athletics wspierany przez Fundację Folkowisko.

W zajęciach, które trwały od 27 czerwca udział wzięło 10 dzieci z Jaworowa i 35 z Warszawy oraz 15 z Cieszanowa. To dla nich Marta Lemieszewska, Irina Koval oraz Grzegorz Gajdus przygotowywali różnego rodzaju zajęcia sportowe, wycieczkę oraz warsztaty. Uczestnicy obozu już pierwszego dnia mieli zorganizowaną dyskotekę integracyjną połączoną z licznymi zabawami i grami.

– Już po pierwszych zabawach mogliśmy zobaczyć, jak pomimo bariery językowej, zaczęły zawiązywać się przyjaźnie polsko-ukraińskie – zauważył Marcin Piotrowski.

W czasie trwania obozu uczestnicy zmierzyli się w zawodach lekkoatletycznych. Odbyły się biegi indywidualne i sztafety, chód sportowy oraz skok w dal. Ponadto dzieci wzięły udział w spływie kajakowym rzeką Tanew i w rajdzie ekstremalnym. Natomiast w Chutorze Gorajec uczestniczyły w warsztatach integracyjnych, m.in. z robienia mydełek. Podzielone na mniejsze grupy sprawdzały swoją kreatywność, spostrzegawczość, zmysł artystyczny. Dzieci nauczyły się także łowić ryby, dzięki zaangażowaniu wędkarzy z Sekcji Wędkarskiej „Deszczowni” w Starym Lublińcu i Miejskiego Koła „Hutnik” z Lubaczowa. Po zapewnionych atrakcjach Teatr Leśne Licho zaprezentował pokaz ognia.

Obóz był dla uczestników doskonałą okazją do obcowania z inną kulturą oraz nauką języka polskiego i ukraińskiego. Dla dzieci zza naszej wschodniej granicy był to również czas, by na chwilę zapomnieć o konflikcie wojennym trwającym w ich kraju.

Poznaj także: Portal dla Ukraińców w Polsce ukrainianinpoland.pl

Galeria zdjęć.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here