Policjanci z lubaczowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Na terenie powiatu lubaczowskiego wpadło trzech kierowców „po spożyciu”.

W sumie przez dwa dni (sobota – niedziela) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Podczas działań zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszyscy trzej odpowiadać będą przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 

Pierwszego kierowcę w sobotę przed godz. 2 na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymali strażnicy graniczni, gdy poprzez uszkodzenie szlabanu, nielegalnie przekroczył granicę. Zachowanie mężczyzny wydało im się mocno podejrzane i wezwali policję. Jak się okazało 67-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie prawie promil alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

W niedzielę tuż po północy policjanci z posterunku w Cieszanowie zwrócili uwagę na jadącego w kolejce samochodów na trasie Lisie Jamy-Krowica Hołodowska kierowcę forda. Ponieważ jego zachowanie i sposób jazdy wskazywały na to, że może on być pod wpływem alkoholu, postanowili go zatrzymać. W tym przypadku 19-letni obywatel Ukrainy miał również blisko promil alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Tego samego, dnia o godz. 8 w Lubaczowie policjant ruchu drogowego zatrzymał kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości u 43-letniego mieszkańca gminy Lubaczów wykazało, że miał on blisko półtora promila alkoholu w organizmie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here